Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 585
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 585
Název:Arkonidanova dvojí hra
(Das Doppelspiel des Arkoniden)
Autor:William Voltz
Cyklus:Staromutanti
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3444
Z medoplanety – na svět hladu
Hlavní postavy románu:

Atlan – Lord admirál jedná na vlastní pěst.

Perry Rhodan – Velký administrátor nechá pronásledovat Atlana.

Icho Tolot – Atlanův průvodce.

Wuriu Sengu – Astrální tělo s osmi dušemi.

Poynor 52 – Neoarkonidan.

Bourax – Pilot UNTRAC - PAYT

Atlan, který PA-tělo s Icho Tolotem na MARCO POLU překvapil, nabídne mutantům, že je s bitevním křižníkem USO GOLKONA na Asporc odveze. Mutanti dávají přednost ale UNTRAC-PAYT, protože na palubě se nacházející Naatové1) se dobře hodí pro převzetí pomocí PEZ-kovu. Když se Perry Rhodan o plánu dozví, pronásleduje arkonidskou loď s MARCO POLEM do systému Rattley. Během letu má Rhodan kontakt s ID2), který Pozemšťanovi oznámí, že ho čeká dlouhá, hrozivá cesta, než rozluští tajemství obřího meteoritu na Asporcu3).

Protože mu dojde, že astrálnímu tělu s konvenčními prostředky nemůže být pomoženo, postaví se také Gucky na stranu mutantů. Rhodan nakonec překoná svůj odpor a nechá UNTRAC-PAYT přistát na Asporcu. Díky explosivnímu technickému rozvoji4) Asporců tam mezitím vznikly obrovské průmyslové komplexy. Současně zanedbávané zemědělství vedlo k hladomoru, kterému již miliony zběsile pracujících Asporců padlo za oběť5).

Ačkoli tím riskuje další posílení svého politického protivníka, pošle Rhodan majora Hoca Calvaniyze s křižníkem CMP-34 do Sluneční soustavy, aby Reginaldu Bullovi přikázal, za použití nouzového zákona využít ekonomický potenciál Solárního impéria pro pomoc Asporcu.

S Tolotem, pilotem Bouraxem, dalšími pozemskými členy posádky UNTRAC-PAYT a astrálním tělem pronikne Atlan do obřího meteoritu, který mezitím fluorescenčně září. Uvnitř meteoritu je objevena obrovská hala, jejíž stroje začínají pracovat. Cizorodé útoky přinutí Atlana a jeho muže k ústupu. Při tom jsou ohrožováni asporcskými kněžími, kteří disponují energetickými zbraněmi. Icho Tolot je dokáže přemoci.