Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 575
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 575
Název:Město v lávovém moři
(Stadt im Lavameer)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Staromutanti
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3444
Přízrak na světě Asporců – mutanty popadne zběsilost
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor možná sleduje falešnou stopu.

Mentro Kosum – Muž se SERT přílbou.

Dalaimoc Rorvic a Tatcher a Hainu – Nerovný pár se stará o rozruch na palubě TIMORU.

Atlan – Velitel speciálního komanda na Portzčestu.

Gucky – Myšob zachrání třasořitku.

Alombo Troyd–Samare – Kněz chrámu Samva.

5. dubna roku 3444 zasáhne nová vlna vlivu posádku TIMORU a obyvatele Asporcu. Mentro Kosum může pozemskou loď, kterou Asporcové napadnou atomovými zbraněmi, dostat z planety.

Uvnitř meteoru pocítí také Atlan, Roi Danton, Gucky, Ras Čubaj, Icho Tolot, Ribald Corello a Takvorian tajemné síly. Narudlé energetické pole přemístí Arkonidana a jeho druhy do labyrintu, který je tvořen sklovitou substancí. Vystaveni stálým útokům »Hlasů trýzně«, dorazí nakonec do zřícenin města v jeskyni, které obklopuje žhavá hmota proudící v zemském nitru, a ve kterém Hlasy nepůsobí1). Atlan, Danton, Tolot a mutanti tam potkají Asporcského kněze Alomba Troyd-Sam-ary, který hlasy po pádu přestal slyšet. Asporco je zmatený, protože věří, že byl vržen do říše mrtvých. Atlan mu ale objasní, že město bylo zakázané jen proto, že Asporcové před zdokonalením své inteligence, neměli technické možnosti, aby se k němu dostali. Aby další parapsychické útoky přestáli, nechá se Atlan a jeho druhové od svých vlastních robotů paralyzovat a přenést se k 9500 kilometrů vzdálené OSSATĚ přinést, kde je vyzvedne TIMOR.

Během zpátečního letu do Sluneční soustavy přijde nový vliv. Skončí teprve, když je robot, který na palubu přinesl asi kilogram PEZ-kovu, robot, objeven, deaktivován a zničen transformační bombou.