Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 576
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 576
Název:Mutant mizí
(Ein Mutant verschwindet)
Autor:William Voltz
Cyklus:Staromutanti
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3444
Záhada kolem Ribalda Corella – supermutant se stává nebezpečím
Hlavní postavy románu:

Ribald Corello – Mutant mizí.

Perry Rhodan – Velký administrátor nechává hledat Ribalda Corella.

Kytoma – Tajemná dívka.

Alaska Saedelaere a Chiriko Rakkells – Kytomini průvodci při fantastické cestě.

Dr. Jangsin – Biochemik TIMORU.

Sakyamuni Batsuna – Dozorce.

16. dubna 3444 dorazí TIMOR do Sluneční soustavy, a Orana Sestore informuje Perry Rhodana o nových politických trendech. Po přistání lodi Zemi sděluje Velký administrátor parlamentu, co se stalo na Asporcu, a hraje tak neúmyslně Bount Terherovi do karet, protože ten prohlašuje, že se Rhodan pokouší, svojí pozici posílit vzýváním mimozemského nebezpečí.

Protože se obává, že by u Ribalda Corella mohla nastat krize, požádá Alaska Saedelaere kapitána Chirkio »mývala« Rakkellse, kterého v mládí učili Antiové, aby ho při pozorování supermutanta podporoval. O něco později potká transmiterem poškozený znovu Kytomu1), která ho upozorní na Corellův pokus o sebevraždu v reaktorové místnosti TIMORU. Supermutant je zachráněn, ale brzy poté zmizí teleportací z své kajuty. 20. dubna vnikne do energetické centrály továrny na potraviny v jihovýchodoasijském Addardinu a pokusí se získat přístup k jádru reaktoru. Protože Guckyho, Rase Čubaje a Fellmera Lloyda, kteří s Rhodanem ihned přispěchají, nemůže přemoci, unikne Corello znovu teleportací a schová se v kukuřičném poli.

Mezitím vysvětluje Kytoma, že patří ke stavitelům Roje2), oduševnělému kolektivu vzniknuvšímu ze 36 vyspělých národů. Chtěli, aby Roj přivezl inteligenci do všech koutů vesmíru a přitom doufali, že do jejich kolektivu přivede další národy, až se nakonec spojí všechen život universa3). Kytoma, která působila jako pozorovatelka, když byl Roj předán Cynům4), ztratila spojení ke svému národu. Aby získala přístup ke skrytému městu budovatelů Roje, odveze tajemné děvče, které ovládá absolutní pohyb, Saedelaereho a Rakkella na neznámou, vzdálenou planetu. Vede oba Pozemšťany přes vody jezera Talsamon a spustí blokovací zařízení starého města, ve kterém žilo dvanáct nebo čtrnáct příslušníků jejího národa, a které zasahuje do jiné úrovně reality. Společně s nositelem masky vstoupí Kytoma do opuštěného města. Kytoma najde klíč k návratu k jejímu národu. Když se Saedelaerem město opustí, je Rakkell pryč. Kytoma objasní transmiterem poškozenému, že během boje proti městu, věřila, že Rakkells nemá žádnou šanci, a přemístila ho opět na Zemi, kde se objevil v kukuřičném poli5).