Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 545
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 545
Název:Maskonoš
(Der Maskenträger)
Autor:William Voltz
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3442
Svatý démon a muž bez tváře – v boji na život a na smrt
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Muž bez tváře ztrácí svou masku.

Perry Rhodan – Šéf expedice MARCO POLO.

Cryt Y'Torymonas – Svatý démon z Nimqua.

Konasco - Cy – Jeden z Kostěných bojuje o život.

Salton Urq – Vojenský velitel.

Kytoma – Dívka z Gevonie.

Na palubě MARCA POLA vznikne kolem těla Alasky Saedelaera, který je jak se zdá kontrolován cizím vlivem, silové pole šestidimenzionálního charakteru. Současně vychází z logika ledově chladný dech. Silné sextadimzáření na dolním pól plavidla vede k nálezu čtyř strnulých Lacoonů, nacházejících se pod hypermediální implozní klecí, jakýmsi svítícím energetickým polem. Stejně jako Saedelaere, jehož energetická aura představuje transmiterové pole, se čtyři cizinci dematerializují.

Nositel masky se ocitne na Lacoony obydleném světě, který nazve Nepla II. Svět krouží jako pátá planeta kolem červeného obřího slunce. Pozemšťan unikne z oblasti materializace, pozoruje boj mezi Lacoony a Kostěnými z Gedynker Crocqu a zachrání paralyzovaného Kostěného Konasco – Cy. Ten vypráví, jak byli on a jeho přátelé za trest napadeni Lacoony. Odmítli totiž povraždit Kartie, Žluté dobyvatele, kteří přišli s požadavkem, aby byli brzy propuštěni z Roje, do Nimqua, sídla bůžka Cryt Y'Torymonase. Společně vyrazí Saedelaere a Konasco – Cy k města Nimquo. Ačkoli jsou pronásledování bezpečnostními silami planety, v jejichž čele stojí Salton Urq, dosáhnou nakonec oba druhové svého cíle.

V Nimquo se Saedelaere opět setká s dívkou Kytomou. Kytoma se do Roje dostala pomocí sloupu, který již Saedelaere viděl na planetě Gevonia a jenž nevrhá stín. Podle dívčiných výpovědí ztratil Roj svou dřívější funkci a byl ovládnut zlovolnými bytostmi. Když ho Kytoma ujistí, že může bůžka přemoci, i když ho to bude stát velkou oběť, postaví se Saedelaere proti Cryt Y'Torymonasovi. Smaragdově zelený, insektoidní bůžek nechá zaznamenat veškeré Alaskovi mozkové proudy, a tím získá Pozemšťanovy vědomosti. Posléze chce jako hypermediální implozer vrhnout Nositele masky do sextadimdakkarzóny. Avšak odhmotní se pouze fragment Cappina a materializuje se v obličeji Cryt Y'Torymonase. Saedelaere nejprve váhá nyní bezmocného bůžka zabít, poněvadž předvídá, že se k němu vrátí nenáviděný fragment, ale nakonec zastřelí Cryt Y'Torymonase svým energetickým zářičem. Jak očekává, organická hmota opět zaujme své místo v Saedelaerově obličeji.

Když zničí palác bůžka, vypraví se Pozemšťan s Kostěným ke kosmodromu. Konasco – Cy je však zabit dříve, než přiletí MARCO POLO, který zaměřil zhmotnění Saedelaera a čtyř Lacoonů v systému Nitro Beta. Nositel masky je zachráněn a nosná loď opustí soustavu.