Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 546
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 546
Název:Lidé mezi Cyny
(Menschen unter Cynos)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3442
Vládci Tajné říše zvou – k demonstraci moci
Hlavní postavy románu:

Dalaimoc Rorvic – Šéf komanda CYD.

Tatcher a Hainu – Budič kapitána Rorvica.

Peltrow Batriaschwili – Člen komanda CYD.

Bescrilo Nonderver – Člen komanda CYD.

Riev Kalowont – Člen komanda CYD.

Reginald Bull – Solární maršál dostane pozvání.

Otech – Velitel kosmické lodi Cynů.

Perry Rhodan – Šéf expedice MARCO POLO.

Během letu space jetu BUTTERFLY narazí Tatcher a Hainu dne 18. července 3442 na Hrona, tajemnou bytost, podobající se šest centimetrů vysoké, zlaté plechovce, která může být spatřena pouze Marťanem. Tvor informuje, že následoval instinkt, ale marně čekal na děti Nydy.

Stejného dne opustí Roj tři velké flotily, aby na světech Mléčné dráhy provedly sekundární adaptace. Na třech světech, které jsou zpustošeny činností Roje, vyvíjeli právě potomci arkonidských osadníků kosmickou kosmonautiku.

U stále ještě v předpolí Roje operujícího INTERSOLARU se druhého dne vynoří ASA, tisíc šest set metrů dlouhá a tři sta dvacet metrů vysoká diskovitá loď, v níž se zdržuje tisíc dvě stě Cynů. Velitel Otech, který paramodulací přijal lidský tvar, zakazuje každé vměšování do záležitostí Tajné říše a nařídí Pozemšťanům, aby se drželi daleko od Roje, v němž Cynové zastupují zvláštní zájmy. Aby své požadavky podpořil demonstrací moci, pozve Cyno velitele Dalaimoca Rorvica do své lodi. S BUTTERFLY dosáhnou Rorvic, Tatcher a Hainu, Riev Kalowont, Peltrow Batriaschwili a Bescrilo Nonderver, členové Cynose Discovery Command, cizí velké vesmírné lodi, jejíž technika zřejmě nijak extrémně nepřevyšuje tu pozemskou. Yltuvar, člen Arwalského bratrstva, kterého Cynové před tisíciletími odvedli ze Země a který jako strážce Černé svatyně existuje pouze ve světě z elementárních částic projektovaného světa, dá A Hainovi přístup k zakázané zóně plavidla. Otech však zasáhne, dříve než Marťan a Rorvic, jenž rovněž vnikl do Černé svatyně, spatří Cyny v jejich skutečné podobě.

Cynové odpálí před ohebným štítem sextagoniovou bombu, a tak se stejným způsobem jako GEVARI dostane do nitra Roje. ASA se bez obtíží ubrání útoku strážních lodí. Otech a první vědomostní strážce Kando vyzvou Rorvica, aby hypervysílačkou navázal kontakt s MARCEM POLEM. Otechův požadavek, aby okamžitě opustil Roj, Perry Rhodan energicky odmítne. Ribald Corello odrazí pokus tisíce do psionického bloku spojených Cynů, snažících se parapsychickými impulzy přimět Pozemšťany k poslušnosti.

Když se pokouší přiletět k jedné planetě, který je už dlouhou dobu zadržena v Roji a stala se proto jeho součástí, jsou Cynové napadeni křižníky Černých démonů, jejichž parapsychické schopnosti byly zjevně podceněny. ASA je zničena, a jenom muži komanda CYD se mohou zachránit s BUTTERFLY a uletět na MARCA POLA.

Aby nebyl znovu ohrožen Ribald Corello, je na Rorvicův návrh v ohebném štítu vytvořena mezera, zatímco stará arkonidská kurýrní raketa tranzituje a vrhne tak sextagonium do hyperprostoru. BUTTERFLY opustí Roj a se vrátí se na INTERSOLAR.