Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 433
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 433
Název:Město tisíce pastí
(Die Stadt der tausend Fallen)
Autor:William Voltz
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:přeloženo (Icho)
Čas děje: 3433 / 3434
Tapurium je jeho říše – každý cizinec si hraje se smrtí
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor čeká na nepřítele lidí číslo jedna.

Ribald Corello – Pán Tapuria.

Atlan – Lord admirál v roli únosce.

Alaska Saedelaere – Průvodce Lorda admirála na cestě k Tapuriu.

Icho Tolot – Průvodce Lorda admirála na cestě k Tapuriu.

Ras Čubaj – Průvodce Lorda admirála na cestě k Tapuriu.

Gucky – Průvodce Lorda admirála na cestě k Tapuriu.

Kytoma – Strašlivý nad ní nemá žádnou moc.

Gevoreny Tatstun – Matka Ribalda Corella.

Koncem prosince roku 3433 vyhledá Reginald Bull s ultrabitevní lodí NOME TŠATO Tipu Riordanovou a informuje ji, že Smrtící satelit v Soustavě duchů započal s novými experimenty. Stará pirátka však odmítne zavést do Lasztmanova shluku další ultrabitevník, neboť nechce ohrozit možný kontakt mezi Perry Rhodanem a Ribaldem Corellem.

Na Gevonii dosáhnou mezitím Atlan, Gucky, Ras Čubaj, Alaska Saedelaere a Icho Tolot čtyři tisíce let staré antijské město Tapura. Nedaleko psionicky nabitého pilíře, který nevrhá stín, narazí Atlan a Saedelaere na Kytomu, tajemnou štíhlou dívku, která zřejmě disponuje mnoha vědomostmi a není v Corellově duševním vlivu. Kytoma předpovídá Saedelaerovi, že se jednoho dne znovu setkají. Při pohledu na cizorodé stavby Báalolu si Atlan vzpomene na starou legendu Antiů, podle níž byl první báalolský kněz žákem Žlutého dobyvatele.

Corello, který se rovněž zkontaktuje s Kytomou, utrpí poznáním, že doposud nejednal z vlastní vůle, nýbrž na popud útočného programu Antiů, namířeného proti Solární říši. Od projekce své matky, Gevoreny Tatstun, se dozví o embryonálním ovlivnění, které provedli Arasové a Antiové před narozením. To z něho udělalo jejich nástroj proti lidstvu. Nyní se však tento mocný hypnotický blok začíná hroutit. Antijská žena také svého syna zapřísahá, aby chránil Atlana a jeho průvodce. Ti jsou po proniknutí do Tapuria napadeni divokými zvířaty, které zde supermutant chová v jakémsi parku.

Saedelaere a Tolot nakonec dorazí a k supermutantovi, avšak Haluťan je přemožen jeho schopnostmi. Nositel masky se Corella snaží porazit pomocí svého cappinského fragmentu, avšak ten mu tajemně zmizí z obličeje. V okamžiku, kdy chce zmatený a pocitem viny stíhaný Corello usmrtit nyní bezbranné Pozemšťany, vystoupí Gevoreny Tatstun, jejíž tělo nebylo mrtvé, nýbrž biologicky zakonzervované, s cappinským fragmentem v tváři z rakve, uklidní svého syna a zachrání ho před hrozícím šílenstvím. Potom se rozpadne v prach. Fragment Cappina se vrací do Saedelaerovy tváře.

Corello přejde na INTERSOLAR, který vzápětí opouští soustavu Targo.