Tapurium

Ve středu Tapury, jediného města na planetě Gevonia, stojí Tapurium, jako pevnost vybudovaná budova obdélníkového půdorysu, která svou konstrukcí připomíná staré asijské chrámy na Teře. Tapurium pokrývá plochu asi tří čtverečních kilometrů. Masívní, 20 metrů vysoké vnější zdi jsou zkoseny dovnitř komplexu. Konstrukce střechy má také výšku 30 metrů, pokrývá ji nespočet dekoračních prvků a vypadá jako obrovské sedlo.

V Tapuriu žije pouze Ribald Corello, obklopený nespočetným zástupem různých robotů. Budova leží uprostřed parku, který je rozdělen na řadu sektorů. V těchto sektorech žijí četná nebezpečná zvířata, dovezená ze všech koutů Galaxie. Nad areálem Tapuria a přilehlým parkem se klene 20 kilometrů vysoký energetický štít. Všechny domy kolem ochranného štítu jsou opuštěné. Tajemným způsobem jsou spojeny s psionicky nabitým pilířem (viz. Tapura). Pokud někdo vstoupí do některého z domů, rychle zjistí, že uvnitř panuje teplota jen kousek nad bodem mrazu.

Po svém vyléčení daroval Ribald Corello planetu Gevonia se svým hlavním stanem obyvatelům planety. V blíže neurčené době se v Tapuře usadila Kosmická hanza. Již značně zpustlé Tapurium bylo přitom nahrazeno novou budovou. Uvnitř stavby se nacházela hanzovní kancelář, z níž byla řízena přeprava zboží uvnitř Lasztmanova shluku (PR 1082).

Zdroje

PR 432, PR 1082

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Tapurium« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál