Perry Rhodan 1082 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1082
Název:Transmiter do nikam
(Transmitter nach Nirgendwo)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Boj v podzemí - Tygří oddíl promlouvá
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec se pokouší Porleytery ošálit

Gesil - tajemná žena získá Perryho Rhodana do své moci

Clifton Callamon - admirál dostane speciální příkaz

Lafsater-Koro-Soth - vůdce Porleyterů

Kitsaiman - Pán tygrů promluví

Siska Taoming - mladý podzemní bojovník

Podporováni Sagus-Rhetem a Kerma-Joem naláká Kitsaimanův Tygří oddíl dva Porleytery do široce rozvětveného sytému chodem pod ruinami Terranie zničené před asi 1600 lety útokem Dolanů1). Pokus Darghetů materiální sugescí překonat Kardecový štít, ale selže. Siska Taoming uprchne před Porleytery do hlubin podzemního systému a je zajat kočkovitým, šestinohým robotem, který dostane jméno Sultán, a který ho později odvede k neznámé a prastaré akonské transmiterové stanici.

V reakci na atentát na oba Porleytery nechá Lafsater-Koro-Soth všechny kosmodromy na Zemi na pět dní uzavřít. Protože je současně sabotáží zmařena mise dvou Porleyterů v obchodní kanceláři Kosmické Hanzy na planetě Gevonia2), rozhodne se vůdce Porleyterů, který na mnoho další světů vyslal své pomocníky, vyhrožovat s blokádou všech transmiterových stanic Sluneční soustavy. Bradley z Xanthenu je pomocí drog zbaven vzpomínek a na doporučení Gesil nahrazen Tanwalzenem. S pomocí protijedu se ho ale podaří vyléčit.

Když se Alaska Saedelaere skrze Juliana Tifflora dozví o nebezpečí, které Darghetům, Siskovi Taomingovi a jejich přátelům hrozí od bojových robotů Porleyterů, spojí se Gesil s Trevorem McCullenm, který se díky implantaci Spoodie stal metamorfním přepínačem a pokaždé, když zaslechne »volání tygra«, se promění ve vysoce inteligentního supermana Kitsaimana, který disponuje schopností instinktivní teleportace. Zatímco Gesil bojuje s roboty, zachrání Kitsaiman Sisku. Dargheti jsou odvedeni do starého bunkru pod pohořím Nan-Shan a společně se svými Triplidy se uvedou do hlubokého spánku, aby tam byli jistější před nástrahami Porleyterů. Kitsaiman a jeho Tygří oddíl se akonským transmiterem přenese k neznámému cíli3).

Současně odstartuje Perry Rhodan operaci Dvojitý orel. Pomocí elektronického úderu je počítačová síť Sluneční soustavy, kterou Porleyterové potřebuje ke kontrole lidstva, paralyzována. Současně revoltuje šedesát lodí z Porleytery požadované flotily. Zatímco je vlajková loď RAKAL WOOLVER elektronicky oslepena, může Clifton Callamon s CART RUDO4) na Rhodanův tajný příkaz odstartovat z Marsu na Zhruut5). Lafsater-Koro-Soth sice křižník pronásleduje s kogge Kosmické Hanzy, ale Callamon se může nepozorován ukrýt na třetí planetě Nového Moragan-Pordhu.

Galbraith Deighton mezitím propašuje Quiupa na Zemi a ukryje ho. Po návratu z M 3 vysvětluje Lafsater-Koro-Soth, že Porleyterové plánují útok na pomocné národy Seth-Apophis a k tomu potřebují lodě Kosmické Hanzy, LSP a GAVÖKu. V takovémto odkrytí Mléčné dráhy vidí Atlan šanci, jak převzít moc a galaxii připojit k mocenské oblasti Seth-Apophis.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál