Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 398
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 398
Název:Konec Dolanů
(Das Ende der Dolans)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:přeloženo (Iren-ka, Tyric)
Čas děje: 2437
Časová policie je opět aktivní - a začne nemilosrdný boj
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - zakladatel a Velký administrátor Solárního impéria

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Plukovník Vivier Bontainer - zachránce Perryho Rhodana učiní závažný objev

John Sanda - Bontainerův přítel a 1. důstojník na EX-8703

Anjushca Moonstone - krásná a nápaditá kosmobioložka

Icho Tolot - jeho národ zachrání Sluneční soustavu před zničením

Paladin - siganský robot se osvědčí jako herec

Tomcho Spectorsky - velitel terranského vědeckého týmu na Halutu

27. srpna 2437 obléhají jednotky Solární flotily, ke kterým se přidalo ještě 5000 lodí Juliana Tifflora, stále ještě neúspěšně paratronový štít planety Atlas.

V EX-8703 plukovníka Viviera Bontainera1) analyzuje mezitím první důstojník John Sanda1) hyperecha, které explorerská loď 21. srpna zachytila ve Velkém Magellanově mračnu. Když 27. srpna zaměří nové transmiterové impulzy, jejichž počátkem je planeta Atlas, tuší Bontainer, že Ulebové vyzbrojují paratronové štíty Dolanů v Parabázi2) Časové policie dodatečně antistrukturálním pólováním. Solární flotila se poté vydá do Sluneční soustavy.

O několik dnů později se na hranicích Sluneční soustavy vynoří devět tisíc Dolanů s téměř nedobytnými paratronovými štíty3). Zatímco se 50‘000 pozemských lodí a 30‘000 posbijských fragmentálních lodí postaví útočníkům na odpor, pošle Perry Rhodan Viviera Bontainera a Icha Tolota na Halut, aby Haluťany požádali o pomoc4).

Při příletu k planetě je EX-8703 ostřelován, protože antropologický tým doktora Tomcha Spektorskyho5) o čtyři dny předtím neúmyslně aktivoval zapomenutou strážní stanici na Halutu. Protože Ulebové tak znovu dokázali objevit odpadlické Haluťany, objeví se v jednom transmiteru ve »Chrámu nedotknutelnosti« tři představitelé První vibrační moci a začnou s přeměnou Humidorů6). Bělavá těla těchto bytostí, které už padesát tisíc let mírumilovně žijí s Haluťany, ale které Ulebové původně vypěstovali, aby potrestali své nespolehlivé vazaly, se změní v améboidní, fialové útvary a začnou s reaktivačním zářením překrývat psychogenní transformaci formovacích zářičů7) Lemurů. Haluťané se tak začnou měnit zpět v agresivní Bestie. Paladin, který s Bontainerovými muži pronikne do »Chrámu nedotknutelnosti«, zabije tři Uleby. Transmiter, kterým se sem dostali, je vypnut a aktivační záření odpovědné za změnu Humidorů zanikne. Znovu normální Haluťané vyšlou okamžitě 15‘000 kosmických lodí, které obsluhuje vždy pět astronautů, do Sluneční soustavy8).

Tam Dolany mezitím po zničení asi 21‘000 transformačních plošin zničily OLD MANA a zpustoší až k Marsu všechny vnější planety a jejich měsíce. Když nakonec prorazí k Zemi a začnou ničit její povrch, jsou eliminovány intervalovými děly černých halutských lodí. Sluneční soustava je zachráněna, ale Solární impérium leží v troskách.