Perry Rhodan 352 (Česká obálka) Perry Rhodan 352 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 352
Název:Planeta mlčení
(Der Planet des tödlichen Schweige)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Explorerská loď na stopě strašlivého zločinu - systém Kyrou neodpovídá
Hlavní postavy románu:

Vivier Bontainer - velitel explorerské lodi EX-2333

Oomph Amber - kleptoman a pocitový zaměřovač z planety Loure

John Sanda - muž jako kapitán Bontainer

Don Gilbert, Savik Roodin, Bili Saunar, Thom Parson a Peet Lerville - důstojníci z EX-2333

Arsali Hingurt - jejich svět se stane planetou smrtelného mlčení

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Planeta smrtícího mlčení.

Píše se začátek května 2436. Solární impérium se nachází v mimořádně složité situaci. Vlajková loď CREST IV s Prvním administrátorem na palubě zmizela v kulovité galaxii M-87 a nikdo netuší, je-li Perry Rhodan a jeho druhové ještě vůbec naživu. Zároveň Impérium trpí cílenými útoky Dolanů, kteří se zaměřili zejména na odlehlé koloniální světy Pozemšťanů. Lidstvu dosud nikdy nehrozilo takové nebezpečí. A právě v této době se v soustavě Kyrou objeví výzkumná loď EX-2333 pod vedením kapitána Viviera Bontainera. Jeho muži se těší, jak si po třech letech tvrdé služby odpočinou na planetě Roanoke. Místo dovolené je však čeká nesmírně těžký boj - spolu s hrstkou přeživších obyvatel se totiž musí postavit strašlivému útočníkovi, který kdysi kvetoucí svět proměnil v PLANETU MLČENÍ...


Poté co tři roky bez spojení s domovem zkoumala Eastside Mléčné dráhy, odlétá EX-2333 pod velením Viviera Bontainera 10. května roku 2436 k Roanoke, druhé planetě žlutého slunce Kyrou. V blízkosti světa osídleného Pozemšťany před 322 lety objeví astronauti vrak terranského obchodního křižníku SILVER DART a krátce na to zjistí, že koloniální město Magellan-City a flotilní kosmodrom Faberge Port byly zničeny. Po dvou milionech osadníků není ani stopy.

Zatímco explorerská loď přejde na kruhovou dráhu kolem Roanoke, pronikne Bontainer s průzkumnou skupinou, ke které patří první důstojník John Sanda a Oomph Amber, zlodějský pocitový zaměřovač z planety Louren, do podzemních chodeb polointeligentních Ronaků. 130 centimetrů vysocí, vejce snášející domorodí Roanokové, se podobají převelikým křečkům, nosí ale na otáčivé hlavě kostní desku, s jejíž pomocí mohou vrtat tunely i do skály. Bontainer narazí na asi 500 kolonistů, kteří o tři dny dříve přežili útok Dolanů, a seznámí se přitom s Arsali Hingurt. Mezitím jeden Dolan zničí EX-2333. Dva Dolani přistanou na Roanoke. Když Dvojkondiční proniknou do jeskynního systému Ronaků, zaútočí na vetřelce tisíce domorodců, protože se bojí o mláďata, a zabijí je svými vrtacími hlavami, které dokáží Vibrační stráže překonat dokonce i ve stavu strukturální změny.

O něco později přistane na Roanoke bitevní křižník Solární flotily a vezme přeživší na palubu. Kapitán Francy Bertoola oznamuje, že už několik dnů jsou kolonie Solárního impéria napadány vibračními zbraněmi Dolanů1).

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál