Perry Rhodan 373 (Česká obálka) Perry Rhodan 373 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 373
Název:V zóně smrti
(In der Todeszone)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
12 Pozemšťanů v podzemním světě na Halutu - podstoupí test přežití, aby získali dědictví předků.
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria očekává pomoc od Halutu

Vivier Bontainer a John Sanda - »vesmírná dvojčata«

Waxo Khana - strážce nedotknutelnosti

Doktor Geoffry Abel Waringer, doktor Armond Bysisphere a doktor Tomcho Spectorsky - Bontainerův vědecký doprovod při průniku do smrtící zóny

Fellmer Lloyd, Tako Kakuta a Wuriu Sengu - mutanti se přidávají k výpravě

Peter Shark - palubní inženýr EX-3333

Očekávaný útok Dvojkondičních hrozí zkázou celé galaxie. Před desítkami tisíc let však předci Pozemšťanů zastavili obdobný útok Haluťanů a proměnili je v mírumilovný národ. Najít jejich zbraň je možné v tajemném světě v nitru Halutu, chráněném mnoha pastmi, z nichž každá je vražedná. Dvanáct mužů se o to přesto pokusí...


Waxo Khana přivede Vivier Bontainer, John Sanda, palubní inženýr Peter Shark, doktor Geoffry Abel Waringer, doktor Armond Bysisphere, doktor Tomcho Spectorsky, Fellmer Lloyd, Wuriu Sengu, Tako Kakuta a tři agenti GalAbu Wildcat Alvarez, Stonewall a deKamp 4. listopadu 2436 k »Zóně tiché smrti«, do které nesmějí vstoupit Haluťané. Přes mnoha pastmi lemovanou cestu proniknou Pozemšťané do podsvětí Halutu a dostanou se do pěti set metrové kopulovité haly, která představuje muzeum založené Lemury a jejich potomky. Její počítačový mozek vysvětluje, že mnoho pastí mělo za úkol zadržet nové Haluťany od toho, aby mohli zkoumat vlastní minulost. Následně jim sdělí informace o historii Haluťanů:

Předci Haluťanů pocházejí z biologických pokusů, které prováděli Okefenokové před 70‘000 lety. Již několik staletí po svém stvoření se postavili svým stvořitelům1). Koncem třítisícileté války proti pánům z M 87 zahnalo stvoření dutého slunce2) Bestie do defenzívy. Asi 50 milionů se jich usídlilo v Magellanových mračnech a založily kulturu, kterou ovládali neznámé bytosti, »První vibrační moc«. Když před asi 60‘000 lety chtěli, aby Bestie přijali symbionty a stali se tak Dvojkondičními, prchlo jich asi půl miliónu do Mléčné dráhy a usídlili se na planetě Halut3). Kvůli svému geneticky ovlivněnému bestijskému charakteru spustili Haluťané později ničivé válečné tažení proti Lemurům. Po pádu Lemurského impéria se přeživším Lemurům podařilo před 45‘000 lety zahnat Haluťany pomocí neznámé zbraně4). Na Halutu a dalších centrálních planetách přistála lemurská komanda a nainstalovala formovací zářiče, které způsobovaly změnu v biologicko-fyzikální bázi buněčné struktury Haluťanů a během jen padesáti let z nich vytvořily mírumilovné, rozumem a tolerancí ovlivněné bytosti. Přitom se aktivovaly charakterové vlastnosti, které byly vštípeny již Skoarským vajíčkům, ze kterých Budovatelé centra vypěstovaly předky Haluťanů. Před asi 40‘000 lety se Haluťané stáhli na svou planetu.

Robotský mozek ale upozorňuje, že formovací záření nemůže působit na Dvojkondiční a jejich symbionty. Kromě toho předá expedici mnoho záznamových nosičů s informaci o lemursko-halutských dějinách. Pozemšťané se potom vrátí k EX-3333 a opustí Halut5).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál