Waxo Khana

Informace o postavě:
Národ:Haluťané
Tituly:Strážce nedotknutelnosti

aWaxo Khana byl v roce 2436 nejstarším žijícím Haluťanem, a tedy strážcem nedotknutelnosti.

Vzhled

Ve věku více než 3000 let vypadal stále impozantně, ale pohyboval se jen pomalu a opatrně. Na rozdíl od mladších Haluťanů mohl běhat rychlostí jen kolem 70 kilometrů v hodině.

Charakteristika

Mezi svými lidmi byl považován za nesmírně váženou osobnost. Jeho slovo bylo závazné.

Dějiny

Terranci se s ním poprvé setkali v říjnu 2436, kdy posádka EX-3333 pod velením Viviera Bontainera přiletěla na planetu Halut, aby společně s Perry Rhodanem hledala zbraň proti Dvojkondičním.

Protože bral velmi vážně svůj úkol strážce nedotknutelnosti, stal se protivníkem Terranců, kteří chtěli odhalit tajemství haluťanského podsvětí. Protože se „kapitánu“ Bontainerovi s komandem a za energické pomoci Icho Tolota – který pravděpodobně poprvé v haluťanské historii podkopal autoritu strážce nedotknutelnosti – do tohoto podzemního komplexu podařilo proniknout, Terranci dokázali odhalit jeho tajemství. Po návratu je však Khana zajal a obvinil je z urážky cítění haluťanského lidu. Bontainerovi se podařilo obvinění vyvrátit a přesvědčit Waxo Khanu, aby v budoucnu podporoval Terrance. Khana umožnila vybraným Terrancům provádět výzkum v podzemí, aby získali znalosti o minulosti a nalezli tak zbraň proti Dvojkondičním.

V srpnu 2437 byli Haluťané vinou Nežifů postiženi „bestiální reaktivací“, kterou zvrátil právě Vivier Bontainer. Pod dojmem tohoto činu vyslal Khana do Solárního systému, čelícímu poslední velké ofenzívě Dolanů, naléhavě potřebnou pomoc.

Zdroje

PR 372, PR 373, PR 398

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Waxo Khana« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.8.2021
1566 před NGL
3. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459431.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!