Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1075
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1075
Název:Zbraň Porleyterů
(Die Waffe der Porleyter)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Člověk proti mimozemšťanům - boj na život a na smrt
Hlavní postavy románu:

Clifton Callamon - muž z 25. století

Alaska Saedelaere, Gucky, Nuru Timbon a Cerai Hahn - letí k planetě Zhuurt

Turghyr-Dano-Kerg - zvrhlý Porleyter

Voire - svědomí Porleyterů nabírá pevný tvar

Clifton Callamon, Alaska Saedelaere, Nuru Timbon a Cerai Hahn odstartují se SODOM na Zhruut. Teprve během letu je v jednom skladišti objeven Kärraxe. Callamon vyšle proti praještěrovi bojové roboty, ale na Saedelaereho naléhání nakonec Porleytera ušetří.

Po přistání na Zhruutu opustí Turghyr-Dano-Kerg v těle zraněného Kärraxe okamžitě loď, aby si opatřil jeden ze sedmdesáti tisíc na planetě uložených Kardecových štítů a po ztrátě astrálního drahokamu opět získal šance na převzetí Callamonova těla. Admirál ho sleduje, aby ho předešel. Když ho praještěr napadne, zachrání ho jeho přátelé, omezí se ale jen na zahnání Kärraxe.

Turghyr-Dano-Kerg vyvolá Voire, svědomí Porleyterů, která byla stvořena jako strážkyně, ochránkyně a opatrovnice, aby zasáhla, pokud jeho národu hrozí podlehnutí negativní moci. Vyčte Porleyterovi, že se dopustil zločinu, když si chtěl přivlastnit tělo inteligentní bytosti. Turghyr-Dano-Kergh požaduje ZBRAŇ, ale Voire to odmítne a vysvětluje, že by jí ve svém současném stavu stejně nemohl použít.

Nakonec se Voire ve formě Arkonidanky Thory1) setká s Callamonem a přivede ho na stopu Turghyr-Dano-Kerga. Admirál znovu Kärraxe objeví, ale Turghyr-Dano-Kerg už mezitím získal Kardecový štít, stříbrně se třpytící opasek s cizorodými řídícími elementy, který praještra obklopí slabou, narudlou září a učiní ho téměř nedobytným. Turghyr-Dano-Kerg zabije Nuru Timbona a Cerai Hahnovou. Když Porleyter Callamanova ochromí a téměř převezme jeho tělo, zasáhne Voire. Vysvětluje, že jedině zbraň lásky může prolomit kruh násilí. Zatímco Callamona zachrání, absorbuje Voire sama sebe, protože ZBRAŇ může být nasazena jen jednou, pokud byl zasažen Porleyter, který disponuje Kardecovým štítem2).