Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1074
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1074
Název:Vábení z M 3
(Lockruf aus M 3)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Objev v Hrobce strnulosti - muž z 25. století se probouzí
Hlavní postavy románu:

Clifton Callamon - muž z 25. století

Perry Rhodan - jeho flotila narazí na bariéru ve vesmíru

Gucky - myšob převezme velení operace

Nuru Timbon, Cerai Hahn a Alaska Saedelaere - Guckyho společníci

Turghyr-Dano-Kerg - zvrhlý Porleyter

Při přibližování k uměle vybudovanému Pětiplanetárnímu systému Porleyterů, jehož světy leží v přímce a slunce Aerthan obíhají stejnou úhlovou rychlostí, narazí RAKAL WOOLVER 1) 12. srpna 425 NGL na neviditelnou, pružnou bariéru. Současně Gucky zachytí telepatické volání o pomoc, jehož mentální charakteristika mu je důvěrně známá.

S jetem zastaralého typu Caraga SJ-3000 odstartuje myšob, Nuru Timbon, Alaska Saedelaere a genetička Cerai Hahn o dva dny později k Pětiplanetárnímu zařízení, proniknou neproniknutelnou bariérou a dorazí, vedeni telepatickými impulzy, k Yurgillu, druhé planetě. Při příletu je jet sestřelen, ale posádka se bez problémů zachrání ve svých leteckých oblecích. Mentální volání vede Guckyho a jeho průvodce ke skladu zbraní, ve kterém se kromě jiných nachází Vyfukovač Jericho, prastará supertěžká opakovací zbraň. Telepatický hlas patří admirálovi Cliftonovi Callamonovi, ve své době nejlepšímu operačnímu veliteli Solární flotily, který v září roku 2401, před začátkem operace Střelný prach2), zmizel se svým bitevním křižníkem SODOM při pronásledování akonské kosmické lodi3) beze stopy v halu Mléčné dráhy. Duševně zkažený Porleyter Turghyr-Dano-Kerg, poslední přeživší člen nejvyšších instancí svého národa, ho psionicky nalákal do M 3 a zakonzervoval v energetické síti v Hrobce strnulosti. Porleyter, který své vědomí integroval do těla Kärraxe, hladovitého útočného praještěra, který nyní pozvolna chřadne, se od té doby snaží Callamonovo tělo převzít. Na Callamovů příkaz střelí Gucky s Vyfukovačem Jericho na Kärraxe a zničí přitom astrální drahokam, nedávno na planetu dopadnuvší, psionickou komponentou nabitý meteorit, pomocí kterého se jednak Turghyr-Dano-Kerg snaží zlomit Callamonovu vůli, ale na druhé straně slouží admirálovi jako mentální zesilovač.

Po Callamonově probuzení odhalí prohlídka, že Turghyr-Dano-Kerg mu srdce, plíce, ledviny, játra, močovod, průdušnici a jícen nahradil vysoce jakostními agregáty. Admirál, který se jako dítě svého času nemůže sžít se společenskými způsoby 5. století NGL, požaduje velení nad Guckyho skupinou. Zná myšlenky Turghyr-Dano-Kerga a ví, že jeho cílem byl řídící svět Zhruut, na kterém se nachází ZBRAŇ Porleyterů a bytost jménem Voire. Callamon, Gucky, Saedelaere, Timbon a Cerai Hahn se proto pokusí dostat se k SODOMU.