Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1071
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1071
Název:Mezistanice Orsafal
(Zwischenstation Orsafal)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Porleyteři a lidé - v poutech bažinatého světa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - trpělivost Terrance se vyčerpává rychleji, než je třeba

Clyvanth-Oso-Megh - první probuzený Porleyter

Lafsater-Koro-Soth - nerozumný druh Ose

Fellmer Lloyd, Gucky a Jen Salik - podrobně pozorují "porleytský reflex"

Dva tisíce Porleyterů, které Sagus-Rhet a Kerma-Jo během dvou týdnů mohou přenést do jejich akčních těl, se shromáždí na bažinatém světě Orsafal, druhé planetě rudého obřího slunce. Současně se normalizuje kulovitá hvězdokupa M 3, a únava mutantů a kolísání funkcí buněčných aktivátorů přestanou.

S poukazem na to, že si odtamtud už vyžádal lodě, odrazuje Lafsater-Koro-Soth, jediný Porleyter, který se integroval na Orsafalu, Perryho Rhodana od požadovaného odletu do Nového Moragan-Pordhu. Lodě se ale nedostaví. Aby se se svými akčními těly seznámili, začínají Porleyterové na Orsafalu intenzívně prozkoumávat nejrůznější materiály. Následně začnou lovit domácí zvířata a nakonec začnou posádky TRAGERU a RAKALA WOOLVERA zasypávat otázkami, dotěrným vyptáváním hrubým chováním a nežádoucími projevy něžnosti. Skokan Garvac toto chování označí jako porleytský reflex a vidí v tom reakci na dva milióny let vynucené nečinnosti. Začne docházet k násilnostem mezi lidmi a Porleytery, přičemž je jasné, že akční těla, která jsou normálně silná jako obyčejná lidská, mohou ve stavu porleytského reflexu vyvinout nečekanou sílu. Rhodan naléhá na Lafsater-Koro-Sotha k cestě do Nového Moragan-Pordhu, ale Poyleter to odmítne a požaduje robotskou loď, se kterou by se svými druhy mohl odletět k Pětiplanetárnímu zařízení bez lidského doprovodu. Terranec to odmítne. Lafsater-Koro-Sothovo energické vystupování rozštěpí Porleytery, protože větší počet z nich se cítí být lidem zavázán.

Když Clynvanth-Oso-Megh projeví ochotu Rhodana zavést do Nového Moragan-Pordhu, ale jen pokud tam poletí všichni Porleyterové, nechá Rhodan akční těla s mírným násilím přemístit do RAKALA WOOLVERA. Protože Lafsater-Koro-Soth zdůrazňuje, že Pětiplanetární zařízení se bude bránit proti přiblížení celé flotily, zůstanou ostatní lodě zpátky1).