Perry Rhodan 1070 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1070
Název:Zajatci hmoty
(Gefangene der Materie)
Autor:William Voltz
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2,2 milionu let př.n.l./ 425 NGL = 4012
Úkryt Porleyterů - tajemství mocného národa
Hlavní postavy románu:

Clyvanth-Oso-Megh - vězeň materie bude osvobozen

Perry Rhodan - jeho expedice sklidí první úspěch

Sargus-Rhet a Kerma-Jo - materiální sugestoři jdou do práce

Geoffry Abel Waringer a Jen Salik - průvodci Perryho Rhodana při rozhodujícím setkání

15. července 425 NGL přistane TRAGER na Klatau, první planetě rudého slunce v okrajové oblasti M 3, na kterém pátrací lodě objevili zakonzervovaný objekt, který připomíná skálu a jezero na EMšenu1), Otce Pursadana na Vulkanu2), mostní konstrukci na světě Vorařů3) a strom života na Impulsu II4). V podzemních zařízeních je nalezeno sedmnáct androidích těl. Sagus-Rhet a Kerma-Jo prozkoumávají zakonzervován krystalické objekty a přijdou na to, že v nich jsou zajata zoufalá porleytská vědomí, které nezkrotná vůle k přežití vytrhla ze subatomární schránek jejich nositelů. Na Perry Rhodanův pokyn se materiální sugestoři pokouší vytáhnout jednoho z Porleyterů z jeho vězení a přenést ho do krabího těla. Operace hrozí krachem, ale nakonec se Darghetům podaří krystaly zcela rozpustit a Porleyter Clynvanth-Oso-Megh se přesune do androidího těla. První část jeho pro Porleytery typického tříčlánkového jména je jeho individuální jméno, zatímco druhé je příslušnost ke staré porleytské národnostní skupině a třetí označuje jeho funkci znalce pro vodní právo. Clynvanth-Oso-Megh pozná v Perry Rhodanovi a Jenu Salikovi Rytíře Hlubiny a vypráví jim dějiny svého národa:

Poté co ukotvili Frostrubin5), stál národ Porleyterů před úpadkem. Jejich počet klesal. Přestože byli zralí pro evoluční skok, setrvávali Porleyterové ve své existenční dimenzi. Kosmokraté jim předělili úkryt v M 3. Transportní lodě přivezli ze Šanadu, Yurgillu, Zhruutu, Ezy a Lydonu stávající Pětiplanetární zařízení z Nového Moragan-Pordhu do centra kulovité hvězdokupy sedmdesát tisíc akčních těl a ukryli je v podzemních stanicích na různých světech M 3. Na těchto světech se Porleyterové zřekli svých přirozených těl a přenesli své obsahy vědomí do androidích těl6). Vybrali si vhodné objekty a integrovali do nich své vědomí, v pevném přesvědčení, že budou moci podle libosti skočit zpět do akčních těl, a v naději, že tak v klidu naleznou cestu pro evoluční skok. Bezprostředně po přenosu ale Porleyterové poznali, že jsou ve svých nových schránkách zajati.

Clynvanth-Oso-Megh odhaduje, že na živu už je jen deset procent z původních sedmdesáti tisíc příslušníků jeho národa. Dokumenty o Frostrubinu, po kterých se Rhodan ptá, se podle jeho výpovědi nacházejí na světech Nového Moragan-Pordhu.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál