Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1069
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1069
Název:Zabte Pozemšťany!!
(Tötet die Terraner!)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Hlavní postavy románu:

Sargus-Rhet a Kerma-Jo - Dargheti dostanou rozkaz k zabíjení

Perry Rhodan - Terranec podnikne další expedici na Impuls II

Marcello Pantalini - bývalý velitel DAN PICOT

Alfo Kohamer - Kamašit

Gucky - myšob jako "nouzová rezerva"

Když je Seth-Apophis propustí, získají Sagus-Rhet a Kerma-Jo1) poprvé přístup ke vzpomínkám na útoky proti Terrancům2), které na rozkaz superinteligence provedli, a jsou zděšeni. Mírné reakce protivníků ale v Darghetech vzbudí pochybnosti o jejich skutečné zlomyslnosti. Když jim Seth-Apophis zabrání, poskytnout svým Triplidům nutnou péči, narůstá v nich nejistota nad etickou hodnotou jejich povelů. Jejich neschopnost lhát zabrání ale Darghetům prokouknout podvod Seth-Apophise. Přesto se vzájemně vybaví posthypnotickým blokem, aby se mohli protivit vlivu superinteligence.

V novém těle se materiální sugestoři přiblíží k jednomu ze stromů života a zjišťují, že gluony, které kvarky jeho protonů a neutronů drží pohromadě, mají neobyčejnou sílu, která je způsobena ve stromě dlícím mentálním zdrojem. Seth-Apophis chce přinutit materiální sugestory, aby strom zničili, ale to kvůli jejich sugestivní bariéře selže. Když TRAGER přistane na Impuls II a Seth-Apophis Terrance znovu označí za nepřátele, pozná Sagus-Rhet definitivně, že on a jeho společník byl superinteligencí oklamán. Sagus-Rhet a Kerma-Jo se rozhodnou, Terrance pozorovat a nakonec se vrátí zpět do stanice Porleyeterů.

Perry Rhodan mezitím s Fellmerem Lloydem, Rasem Čubajem, Jenem Salikem, Irminou Kotčistovovou, Alaskou Saedelaerem, Carfešem, techniky Androsem Basilem a Mandayem Suwongem a kamašitou3) Alfem Kohamerem proniknou do jeskynní planety a nakonec dorazí k základně Porleyterů.

Když si Seth-Apophis chce Darghety znovu podmanit a poručí jim zabít Terrance, materiální sugestoři zaútočí na expediční sbor a zmizí. Nakonec se znovu vrátí do svých originálních těl. Rhodan pozná, že se jedná o Darghety, kteří jednají z pověření Seth-Apophis. Obě měkkýšovité bytosti jsou paralyzovány, odneseni do TRAGER a tam izolováni pod paratronovým štítem.

Zatímco se TARGER vzdálí několik světelných let od M 3, aby odezněl syndrom buněčných aktivátorů a mutantská únava, dojde k dorozumění mezi Terranci a oběma Darghety.