Menu
Informace o postavě:
Výška:1.98 m
Popis:štíhlý; drobný, humanoidní
Tituly:Vyslanec kosmokratů
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1000: Pozemšťan
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1300: Síťochodci
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Popis

Je 1,98 metru vysoký, štíhlý a drobně působící humanoid. Carfešova tvář má barvu slámy, skládá se z osmiúhelníkových destiček, které se podle teploty stahují nebo roztahují. Místo nosu má dýchací otvor s organickým filtrem z tkaniny podobné gáze, který při dýchání tiše šustí. Oči působí jako dvě hluboce modré rozjásané kuličky, jsou nehybné, ale boční pohled prozradí, že mají zorný úhel 180°. Carfešova ramena jsou rozevřena ven. Paže jsou zakončena drápy.

Pod rohovinou způsobeném zesílení drápů sídlí maličký symbiont, který se živý odumřelou rohovinou a způsobuje, že Carfeš ohmatává všechno do nejmenších podrobností. Má malá ústa, vhloubený ret se rozšiřuje v bradu. Carfešův hlas je melodický, tichý a má slabé hypnotické účinky.

Životopis

Před mnoha miliony let přišel Carfeš jako vyslanec kosmoktata Tiryka ze zamateriálních zdrojů do Amburu, kam již před ním došly dva speciální aktivátory buněk. Carfeš musel s pomocí Memoringa dokázat, že je může nosit, stejně jako později Perry Rhodan s Atlanem.

Než se opět vrátil do světa smrtelných, pobýval v kolektivním vědomí ID. V roce 3588 (1 NGL) potká Perryho Rhodana a připojí se k němu. V Rhodanově okolí si Carfeše všichni, pro jeho skromnost, laskavý charakter a inteligenci, vysoce váží. Carfeš je Sorgore a sám se označuje jako projekce. V budoucnu Carfeš nadále působí jako posel Kosmokratů.