Perry Rhodan 1068 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1068
Název:Návrat do pekla
(Rückkehr in die Hölle)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Lidé v jeskyních metanového světa - druhá expedice na EMšen
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec se vrací zpět na EMšen

Nikki Frickel - velitelka flotily pomocných člunů

Gucky - myšob zachrání TRAGER

Geoffry Abel Waringer - vědec experimentuje

Mh-řidíček - inteligentní bytost z EMšenu

S křižníkem třídy STAR TRAGEREM, který je obsluhován bývalou posádkou lodi DAN PICOT 1), přistane Perry Rhodan podruhé na EMšenu2). Zatímco jsou u štol bazaltového monolitu a amoniakového jezera budovány základní tábory, vydá se trojmístná stíhačka z DAN PICOT, která byla zanechána na planetě Vorařů1), na TRAGER. Je řízena krabými těly pocházejícími z Impuls II3), a Gucky zachytí stejné mentální impulzy, které vnímal už během sabotážních aktů na DAN PICOT 1). Cizí vědomí ale okamžitě opustí androidí těla.

Hýbající se houby sice na Terrance zaútočí, ale příliš jim neuškodí. Jeden z nich, Mh-řidíček dokonce naváže empatický kontakt s Nikki Frickel. Vzorky, které jsou mechanickými prostředky odebírány ze skal, se ukážou jako normální bazalt. Skrze jeskynní systém se komando s Perry Rhodanem dostane do rozsáhlé stanice Porleyterů. V centrální, kovové stavbě jsou objevena čtyři další krabovitá androidí těla.

Ze skleněných kopulí, které leží padesát metrů pod povrchem amoniakového jezera, mohou být pozorovány mnohé formy života, které tajemné jezero obývají. Aby zjistil důvody z jezera vycházejících mentálních impulzů, teleportuje Gucky do jezera a současně ho přemůže ohromující apatie. Ras Čubaj ho nemůže vypátrat, Rhodan se proto ponoří sám do jezera, dostane se do víru, najde Guckyho ve spárách obrovské rostliny, které málem také padne za oběť. Teprve když si plný hněvu pomyslí, že je Rytířem Hlubiny, rostlina ho i s myšobem propustí, a vír zmizí. Zkoušky, které Geoffry Abel Waringer mezitím provedl, ukazují, že jezero je z normálního amoniaku.

V naději, že tam najde vysvětlení pro mentální zdroje, se Rhodan rozhodne vrátit se na Impuls II.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál