Perry Rhodan 1059 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1059
Název:Skály osamění
(Fels der Einsamkeit)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Katastrofa na EMšenu - na jedovatém světě číhá smrt
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec na pekelné planetě

Irmina Kotčistovová - mutantka zkoumá zcela zvláštní formu života

Nikki Frickel, Narktor a Wido Helfrich - velitelé pomocných člunů na DAN PICOT

Marcello Pantalini - velitel DAN PICOT

Společně s Alaskou Saedelaerem, Jenem Salikem a Wido Helfrichem, třetím velitel pomocných člunů na DAN PICOT, prozkoumává Perry Rhodan černý monolit, jehož stáří se odhaduje na osm set tisíc až dva miliony let. Když se při marném pokusu odříznout kus skály, propadne kus podzemní štoly, věří Rhodan, že zaslechl varování monolitu, které mu zachrání život. Nikki Frickel a Skokan Narktor, druhý velitel pomocných člunů DAN PICOTU, jsou napadeni EM-amébami, které jako symbiotičtí partneři žijí v nitrech pohyblivého pórovitého ledu a které mohou své homogenní tělo rozložit do bezpočtu kapiček. Fellmer Lloyd a Gucky zachytí těžce srozumitelné myšlenky bytostí a zjistí, že améby jsou vůči astronautům nepřátelské, protože Irminou Kotčistovovou vyvinutý diaspongin je drží daleko od monolitu, objektu jejich náboženského uctívání.

Alaska Saedelaere a Carfeš se pokoušejí pomocí elektrických impulzů na různých frekvencích zjistit vodivost tajuplného jezera. Při 2500 Hz přivede jezero vysílač a přijímač k výbuchu, přičemž samo dodá potřebnou energii. Mezitím jsou Irmina Kotčistovová, Nikki Frickel, Helfrich a Narktor při pátrání po kolonii EM-améb v jeskyni napadeni velkou hmotou hýbajícího se pórovitého ledu a mnoha amébami. Podaří se jim uniknout jen díky tomu, že nechají zřítit strop jeskyně. Během zpátečního letu se zřítí jejich space-jet DAKOTA, protože EM-améby poškodili jeho pohon.

Ve stejné době deaktivují Saedelaerem přivlečené améby diasponginový rozprašovač a armáda plazů a hýbajícího se pórovitého ledu napadne tábor astronautů. Kopule budou roztrhané a po pečlivé dekontaminaci celá posádka DAN PICOTA opustí EMšen1).

Aktuální data:
26.1.2022
1565 před NGL
1. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459605.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál