Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1063
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1063
Název:Dech života
(Ein Hauch von Leben)
Autor:Detlev G. Winter
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Tajemství živých stromů - dobrodružství v M 3
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec navštěvuje svět živých stromů

Gucky - myšob a ostatní nositelé aktivátorů zažijí nemilé překvapení

Marcello Pantalini - velitel DAN PICOT

Nuru Timbon, Vejlo Thesst a Lena Soysiz - Perry Rhodanovi společníci

Protože jejich buněčný aktivátor začne pracovat nepravidelně, začnou být Alaska Saedelaere, Ras Čubaj, Fellmer Lloyd, Irmina Kotčistovová, Jen Salik, Geoffry Abel Waringer a Gucky postihováni záchvaty slabosti a nevolnosti. Přesto jsou ochotni pokračovat v expedici1), když DAN PICOT 6. června 425 NGL zachytí ze systému žlutého slunce impulz, který pochází z pádu malé kosmické lodi.

O něco později ohlásí RAKAL WOOLVER, že dvě malé okřídlené lodi Sawpanů se relativistickou rychlostí vzdalují z M 3 2).

Se space-jetem letí Perry Rhodan, pilotka Lena Soytsiz, Nuru Timbon, první zástupce velitele DAN PICOT, a analytik Vejio Thesst ke druhé planetě malého žlutého slunce pojmenovaného Impuls. Trosky oáz v její pouštní krajině jsou obklopeny zmrzačenými rostlinami. Domorodci, kteří obývají chřadnoucí sídliště v jedné oáze, mají kvůli mutacím, které jejich předkům způsobila silná kontaminace zářením, nejednotný vzhled. V centru oázy objeví astronauti strom, který se svým deset metrů širokým a šest až sem metrů vysokým kmenem a vyčnívající stínící korunou nápadně připomíná pozemský baobab. Jeho větve jsou pokryty prstovitými listy a květy připomínajícím sléz. Protiklad mezi tímto silným stromem, který vytváří dojem oduševnělé bytosti, a okolní degenerovaná vegetace připomene Rhodanovi bazaltovou skálu na EMšenu3) a horu na Vulkanu4). Když Rhodan, Timbon a Thesst zkoumají strom, který vykazuje stáří více než milion let, začne se cílenými pohyby větví a shazováním okurkovitých plodů bránit. Domorodci, kteří strom uctívají, zaútočí na Terrance a odvlečou Thesst do jiné oázy. Když Rhodan, jehož buněčný aktivátor nyní rovněž začíná pracovat chybně, a Timbon analytika osvobodí, pozorují, jak strom života této oázy zemře a v smrtelné agónii vytrhne kořeny ze země.

Po startu space-jetu objeví Rhodan a jeho společníci oba Darghety v jejich změněném těle, nepochopí ale souvislosti. Rhodan vezme cizince na palubu. Zatímco se člun vrací zpět k DAN PICOT zjistí, že těla zdánlivých trosečníků jsou zcela neživé5).