Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1072
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1072
Název:Karavana do Magellanu
(Karawane durch Magellan)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Spoodiové pro lidstvo - Danajský dar
Hlavní postavy románu:

Atlan - jeho dárek pro lidstvo se ukáže být Danajským darem

Gesil - záhadná žena zápasí se SENECOU

Tanwalzen - High Sideryt SOL

Anja Pygnell - vůdkyně Hanzovní karavany

Sbarvor - Chamaelier

Randalf Hume - černý pasažér na palubě KOLLOREDU

28. července 4012 je v SOL zjištěno1), že všichni Spoodiové ze skladů zmizeli. Gesil, která se okamžitě ocitne v Atlanově podezření, ho ujišťuje o své nevině. Přitom prozradí, že také na Spoodijské strusce2) se pracovalo na částečné rekonstrukci Viroimpéria, ale že tamějšího experimentátora nikdy nepotkala. Po čtyřdenním, marném pátrání po Spoodiích dorazí SOL do prázdnoty mezi Mléčnou dráhou a Velkým Magellanovým mračnem.

Mezitím je Hanzovní karavana sestávající se z 380 klínových lodí na cestě, aby obchodní kancelář Tolpex, která byla po ukončení bombardování časovou výhybkou3) znovu zrekonstruována, zásobila zbožím. Protože při poslední mezi zastávce, deset tisíc světelných let před cílem se náhle vyprázdní Gravitrafové zásobníky vlajkové lodi kogga KOLLORED, začne se věřit v sabotážní akty agenta Seth-Apophis. Členové posádky, mezi nimi také velitelka Anja Pygnell, která neví, zda také ona sama nejednala na Seth-Apophisův rozkaz, se navzájem podezřívají, že jsou agenty nepřátelské superinteligence.

Když SOL, která zaměří hypertrop KOLLOREDU, chce se svazem klínových lodí, ve kterých Atlan vidí Orbiterskou flotilu4), navázat kontakt, zamezí SENECA jakékoliv radiokomunikaci a startům pomocných člunů. Atlan zinscenuje klamný manévr, aby biopozitroniku odchýlil, a objeví přitom, že pohřešovaní Spoodiové obsadili všechny centrální řídící elementy a kontrolují SENECU. Gesil vysvětluje, že Spoodie ovládá nestvůra, která jí už také jednou napadla a zranila1). Bezúspěšně se pokouší počítač SOL osvobodit od Spoodiů, ale ani ona nemůže cizí moc přemoci. Mezitím se spojí SENECA s KOLLOREDEM, vydává se za Atlana, informuje je o osudu SOL a Arkonidana, a pozve příslušníky Hanzy k návštěvě generační lodi. Současně roboti přemůžou členy posádky SOL a nasadí jím Spoodie. Dříve než Anja Pygnell s čtyřiceti devíti průvodci vstoupí na SOL, oznámí SENECA Soláncům, že Spoodiové byli modifikováni Seth-Apophisem a že loď a její posádka jsou ted pod vládou cizí superinteligence. Atlanovi je jasné, že okřídlené lodi se podařilo infikovat Spoodie, poté co jim objevení se SOL zabránilo v odvezení Spoodijské strusky2).

Poté co Solánce podrobně informují o organizaci Kosmické Hanzy, vrátí se členové Hanzy zpět na KOLLORED, a SOL nabere kurz na Mléčnou dráhu5).