Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1078
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1078
Název:Brigáda Seth-Apophise
(Die Seth-Apophis-Brigade)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Setkání po staletích - a útok na dvou frontách
Hlavní postavy románu:

Atlan a Perry Rhodan - dva nesmrtelní se setkávají po 425 letech

Gucky - myšob je nedůvěřivý

Gesil - tajemná neznámá našla nového favorita

Tanwalzen - velitel SOL

Lafsater-Koro-Soth - vůdce Porleyterů

Lynn Restrom - nová oběť Seth-Apophis

Pro získání dalších informací odlétá RINGWORLD, korveta SOL1), k automatickému hypervysílacímu relé Urma West, přes které probíhá velká část komunikace Kosmické Hanzy s halem Mléčné dráhy. Dva technici, kteří navštívili Urma West za účelem rutinní kontroly a RINGWORLD spatří, jsou posláni pryč a posthypnoticky opatřeni novými vzpomínkami. Lin Rastrom, třetí technik týmu, pozná Atlana a zůstane neobjeven. Po startu korvety se na ně s pomocí relé snaží upozornit.

Perry Rhodan se snaží z křižníku WEECKEN přesunout do bazaru GDAŇSK, ale Lairovo oko selže2). Protože se obává, že by to vyprovokovalo ozbrojené střetnutí, zřekne se Rhodan varovat Zemi před RAKAL WOOLVEREM.

Přes hypervysílačku se Atlan spojí s Rhodanovu flotilou a na kontaktním bodu Gamma-O Comae Berenices se oba muži setkají po 425letém odloučení. Ani Gucky ale nepozná, že Arkonidan a Solánci jsou pod vlivem Seth-Apophise. Protože se Rhodan od začátku ocitne v neodolatelném vlivu Gesil a její touha po Pozemšťanovi je nedozírná, probudí se v Atlanovi žárlivost. Když jsou zachyceny zmatené rádiové impulzy z Urma West, nechá tam Arkonidan simulovat tajný pád RINGWORLDU, aby zabránil objevení manipulací. Lin Rastrom dostane Spoodie. Gucky, který prozkoumává vrak RINGWORLDU, pochybuje ale, že nouzové přistání korvety proběhlo, jak Atlan tvrdí, před čtyřmi týdny.

Mezitím přistanou Porleyterové s RAKAL WOOLVEREM na neobydlené planetě, které Bradley z Xanthenu dá jméno Acheron, evakuují větší část posádky, mezi jinými i Jennifer Thyron, a nechají vybudovat město. Ronald Tekener, Geoffry Abel Waringer, Alaska Saedelaere a Bradley z Xanthenu se pokoušejí obsadit klíčové pozice RAKAL WOOLVERA, ale Porleyterové, kteří s tím počítali, jim v tom zabrání. RAKAL WOOLVER se vydá na cestu do Sluneční soustavy. Pod hypnotickým tlakem se Bradley z Xanthenu spojí s Terrou a dostane povolení k přistání3).