Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1079
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1079
Název:Stanice svobodných
(Station der Freien)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Haluťan v nouzi - objevuje se ultimátní bytost
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot - Haluťan přežije "mentální úder"

Naggencarphon - samovládce stanice svobodných

Xambeskary - Naggencarphonův zástupce

Karrsedh - Phygo, který chce ukončit Naggencarphonovu vládu

Auerspor - ultimátní bytost se znovu objevuje.

Poté co byla tři týdny pryč, objeví se rukavice znovu a navlékne se na ruku Icho Tolota1), který stanici pomocníků Seth-Apophise už šest týdnů neopustil. Bezprostředně poté Tolot zjistí, že Bruke Tosen1) zemřel2). Haluťan se obává, že brzy bude zasažen mentálním úderem, znovu spatří stínovou bytost, pak má pocit, že ho obklopuje milion beztělných bytostí volajících o pomoc3), a spatří vizi Tosena a Ahrrheda4). Nakonec ho zasáhne mentální impulzní vlna a cítí hrozivé sání z hlubin vesmíru. Mentální úder sice Tolota definitivně osvobodí od Seth-Apophise, poblázní ale současně jeho normální mozek. Roboti vysadí běsnícího Haluťana, který hrozí zničením stanice, na antigravitační platformu a vyšlou ho do vesmíru.

Na poslední chvíli se Tolot dostne k hradu podobné stanici Traaym, vyklizenému zařízení na okraji rotující nicoty, ve kterém se ukrývá mnoho bytostí, které mentální úder osvobodil od kontroly Seth-Apophis. Starý Gerjok Naggencarphon, ktreý Traaymu diktátorsky vládne, vyzve Tolota, aby bojoval proti agentu Seth-Apophise a dokázal tak, že nejedná z pověření superinteligence. Tolot musí zjistit, že jeho protivník je Auerspor1). Když Tolot proti němu nastoupí, sjede mu rukavice z ruky, zaútočí na jeho samého a nakonec se přidá k Auersporovi. Ten tvrdí, že nemá se Seth-Apophisem nic společného, ale že přichází z jiné dimenze, ve které se projevilo zmanipulování Frostrubinu. Má za úkol se postarat o to, že manipulace ve smyslu jeho světa budou pokračovat, a rušivé faktory jako Tolot odstraněny5). Rukavici podrobí své vůli. V roztrpčeném boji, který vzplane mezi Auersporem a Tolotem, hrozí Haluťanovi porážka. V poslední vteřině se mu ale podaří zničit část stanice. S jejími troskami jsou Auerspor a rukavice stáhnuty do rotující nicoty5).

Krátce na to je poražen Naggencarphon rebely. Jejich vůdce Phygo Karrsedh objasní Tolotovi, že rotující nicota je identická s Frostrubinem a že s pomocí brzdící hmoty má být uvolněno jeho ukotvení. Tolot se přidává ke svobodným, kteří chtějí zamezit tomu, aby Frostrubin znovu zahájil svou ničivou činnost5).