Perry Rhodan 1089 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1089
Název:Psionická anténa
(Die Psi-Antenne)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Mezi rebely na okraji rotující nicoty - dobrodružství Icho Tolota
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot - Haluťan jako velitel skupiny rebelů

Auerspor - zvláštní montér

Jorakan, Pyrsson, Echanlag a Borkays - rebelové proti Seth-Apophisovi

Gkor - velitel kosmické lodi Cruunů

Aby našel zbraně pro útok na zařízení Loudershirk, pronikne Icho Tolot1) a rebelové proti Seth-Apophis do opuštěné, podkovovité lodi. Musejí se bránit proti bojovým robotům a šíleným bytostem, které mají na svědomí posádku lodi, najdou ale zbraň, které má formu koule se spirálovitými výčnělky. Při opuštění lodi spatří Tolot Auerspora.

Kosmický montér, který Tolota oklamal ohledně svého původu1) a který má možnost, přesunovat se sem a tam mezi Einsteinovým kontinuem a rotující nicotou, je strážce Psionické antény. S pomocí tohoto dvě stě metrů dlouhého, zářícího obelisku, který se sestává z určité sloučeniny uhlovodíků a který byl před desetiletími nabit Seth-Apophisovým paprskem, hlídá Auersporův národ v mocenské oblasti superinteligence ty, které Seth-Apophis neovládá.

Když rebelové chtějí zbraň vyzkoušet, vynoří se kosmická loď Cruunů, 1.65 metru velkých, ptákovitých bytostí s kožichu podobnými, tmavě flekatými, bílými křídly, kteří Psionickou anténu uctívají jako boží prst2). Loď, která patří flotile Hergose, zaútočí na rebelskou základnu, a je pomocí kuličkovitých zbraní, které pracují jako mocné tažné paprsky, zničena. Auerspor přitom získá kouli. Během svého zkoumání anténního zařízení pozná ale kosmický montér příliš pozdě, že rebelové přesto zaútočí na základnu Loudershirk. Na materiálním úlomku potká Tolot Cruunského velitele Gkora a dva další Cruuny, kteří svou loď opustili v pomocném člunu, a informuje je o Seth-Apophisovi. Výpověď Cruunů zavede Haluťana k Auersporům. Získá zpět kouli a kosmický montér náhle zmizí.

S kulovitou zbraní se Tolot pokusí Loudershirské zařízení, které bylo mezitím evakuováno, a její nosné platformy shodit do rotující nicoty. Navrátivší se Auerspor nemůže zabránit tomu, že Tolot nakonec zničí počítačové řízení Psionické antény, která se poté rozpadne a rovněž se zhroutí do rotující nicoty. Tolot se zachrání v pomocném člunu Cruuna Gkora a Tkara a vyzve je, aby zachránili Sawpana Echynlaga, Gerjoka Kirše, Phygy Girrhoda a Borkayse a Jauka Jarokana, kteří jediní z rebelů přežili3).

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál