Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1090
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1090
Název:Kardecové kolo
(Der Kardec-Kreis)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Nebezpečí pro Rytíře Hlubiny - ultimátum vyprší
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan bude pronásledován

Perry Rhodan a Jen Salik - oba Terranci mají být potrestáni

Lafsater-Koro-Soth - šéf Porleyterů

Quiupu - virový specialista dostává novou laboratoř

Gesil - nositelka Spoodiů bude přelstěna

Ngaju - poslední Bambuti

24. listopadu 425 NGL vysvětluje Lafsater-Koro-Soth1), že po skončení následujícího dne končí ultimátum2) a rytířský status Perryho Rhodana a Jena Salika bude anulován.

Při zkoumání Spoodiů, kteří byli odebráni Soláncům1), zjsití Quiupu, že se, stejně jako jeho superviry, sestávají z 8192 viralových komplexů a ty zase z bilionu virů, které virolog označuje jako nekonečně malé mašinky. Také na Spoodiích ulpívá Višnina komponenta. Z milionů Spoodiů, které SOL přivezla z Varnhagher-Ghynnst, bylo jen deset tisíc předěláno Seth-Apophisem pro ovládání lidí, zatímco ostatní měli sloužit jen k ovlivňování pozitronických zařízení. Zatímco Lafsater-Koro-Soth v noci pronikne se čtyřiceti Porleytery do SOL, aby zabránil, že Gesil loď zničí, vyhledá tajemná žena se všemi Spoodii Quiupovu laboratoř, aby ho spojila se zbývajícími superviry. Quiupu, který u Gesil vycítí Višniny vibrace, ženu překoná, odebere jí Spoodie a osvobodí jí tak z kontroly Seth-Apophise. Přitom objeví zvlášť intenzivní symbiózu mezi Spoodii a nositelkou. Nakonec zničí Quiupu celý Spoodijský mrak3).

Mezitím se Atlan v různých maskách snaží zůstat neobjeven, protože chce teprve po uplynutí ultimáta oficiálně vrátit Kardecový štít, aby tak Porleytery donutil k dodržení jejich slibů. Dostane se ale do zajetí pomocníků Akonana Aghyma z Mag-Whort1), který ho chce Porleyterům prodat. Skrze Bambutiho Ngaju se Rhodan dostane na stopu svého přítele, osvobodí ho a trikem se zachrání před Porleytery, kteří chtějí za všech okolností oba Rytíře Hlubiny odklidit z cesty. Když Lafsater-Koro-Soth bezprostředně před uplynutím ultimáta nechá Rhodana a Salika obklopit kruhem ze čtyřiadvaceti Porleyterů, ukáže se Arkonidan a odevzdá ukradený Kardecový štít4).