Perry Rhodan 1086 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1086
Název:Honba na Solánce
(Solaner-Jagd)
Autor:William Voltz
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Ohnisko Granaru - Atlan v moci cizinců
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan v moci vyděračů

Kerk Gullic, Johnson Madeira, Roark-Kher a Aghym z Mag-Whort - čtveřice cizinců ze Země

Perry Rhodan - Terranec musí ustát Porleyterské rady a reakce

Belt Stardolini - kontrolor na kosmodromu Terranie

Aby se s Kardecovým štítem mohl ztratit, vezme si Atlan biomolplastovou masku. Díky svému extrasmyslu, který zápasí se Spoodiemi řízenými Seth-Apophisem o Atlanovo vědomí, zažije Arkonidan na okamžik duševní svobodu. Když se, oslabený vnitřním bojem, objeví v Garnaru1), předměstí Terrranie, ve kterém žijí převážně mimozemšťané, dostane se Atlan do rukou Ertrusana Kerka Gaddice, Sigance Johnsona Mediery, Topsidera Roarka-Khera a Akonana Aghyma z Mag-Whort. Objeví jeho Kardecový štít, poznají Atlana a pokoušejí se navázat kontakt s Kosmickou Hanzou a LSP, aby požadovali výkupné, což nemá ale žádný úspěch. Madeira objeví a nakonec i odstraní Atlanova Spoodie. Znenadání přepadne Roark-Kher své společníky a nechá Arkonidana s Kardecovým štítem uniknout.

Teprve když jsou tři čtvrtiny Solánců pochytání a zbaveni Spoodiů, přijde Perry Rhodan na myšlenku, že také Gesil může mít symbionta. Než ale může být tajemná žena, jejíž magická přitažlivost stále ještě trvá, vyšetřena, stáhne se do SOL a zabarikáduje se pod energetickým štítem. Štít zastaví také Tanwalzena, který odváží ze SOL Spoodie a chce vytvořit nové agenty pro Seth-Apohis. Také jeho Spoodie bude odstraněn. Gesil mezitím vyzve Rhodana, aby k ní přišel.

Ve stejnou dobu se ve všech velkých městech objeví papírové plakáty podepsané jménem Weidenburn s hesly jako »Izolace je bezpečí!« a »Víte, kam létají Hanzovní lodě?«2).

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál