Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1094
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1094
Název:Muž z Haiti
(Der Mann aus Haiti)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 321 NGL = 3908 / 326 NGL = 3913 / 336 NGL = 3923 / 425 NGL = 4012 / 426 NGL = 4013
Cítí se být vyvoleným - rozšiřuje poselství STAC
Hlavní postavy románu:

Eric Weidenburn - muž s posláním

Eartha Weidenburn - Ericova matka

Henry Vaudau - pomáhá Eartě překonat trauma

Dunka Rabanez - první členka Uctívačů STAC

Gideon McVistor - Hanzovní specialista

V červnu 321 NGL vyhledá v Santo Domingo na Haity Eartha Weidenburn věštce Henriho Vaudau. Je těhotná s astronautem Hirtem Lammasem, který se právě na palubě VISBY účastní Hanzovní karavany do M 13. S pomocí Lussi, Arasy vypěstovaného hybrida, se Vaudau jí pokouší osvobodit od traumatu, který způsobuje výpadky paměti. Před třemi lety byla prospektorka tři měsíce po strážce její kosmické lodi s kometou nalezena zmražena v záchranné kapsli, aniž by věděla, jak se vlastně zachránila.

Později dostala zásilku od Lammasa, veliký, šestihranný, tmavomodrý krystal jako dárek pro jejího ještě nenarozeného syna. Krátce poté co jí reportér přemluví, aby krystal ukázala v televizi, je ukraden. Zloděj je ale nalezen s proříznutými žílami vedle své kořisti. Zatímco Eartha Weidenburn nakonec 14. listopadu přivede na svět svého neobyčejně malého syna Erica, rozsvítí se krystal a začne žhnout. Když v roce 326 NGL s churavým chlapcem, který ve věku čtyř let ještě neřekl žádné slovo, odjedou do Terranie, a Eric spatří Carfeše a okouzleně zírá na bývalého vyslance kosmokratů. V HQ-Hanzy se Eartha Weidenburn dozví, že ani jméno Hirt Lammaso ani Hanzovní loď VISBY nikdy neexistovali1). Navzdory nekončící naději jeho matky na návrat Lammase, se u Erica předčasně probudí intenzívní zájem o cesty do vesmíru, a stráví mnoho času na kosmodromu, kde si povídá s astronauty. Nakonec se 4. ledna 336 NGL propašuje na palubu kosmické lodi. Chlapec je ale brzy objeven a vrácen na Zemi.

28. ledna je přesunut na neskutečné místo. Lidský stín před zlatou, pulzující hmotou oznámí Weidenburnovi, že je připravován na kosmický úkol obrovské důležitosti, při kterém bude muset vést lidstvo, a označí ho za dosud jediného spolupracovníka Nekonečné Armady2).

Bezprostředně poté co se Weidenburn, který navzdory svému nesmělému chování působí okouzlivě, 21. června 425 NGL stane členem SOLAR INFO, pozná, že jeho vzpomínky na dobu od čtrnáctého roku života jsou falešné. O něco později vyhlásí veřejně, že cesty do vesmíru v jejich současné formě jsou jen přechodným stádiem a že mají vlastně za cíl nalézt ve vesmíru gravitační a psionické pole, ve kterém lidský život přejde do jiného existenčního stavu, který nazývá STAC. Weidenburn vyzve stejně smýšlející ke společnému se vydání do kosmu a následování volání jejich vnitřního hlasu. Dunka Rabanez je první Weidenburnovou přívrženkyní, která se stane charismatickým vůdcem Uctívačů STAC. Z jeho výroku, že každá planetární civilizace musí sama nalézt vlastní STAC, pramení heslo »Izolace je bezpečí«, zatímco druhý »Víš, kam létají lodě Hanzy?«, odkazuje na záhadu Weidenburnova otce.

Po nezdařeném pokusu s rukavicí radí Hanzovní specialista Gideon McVistor Weidenburnovi 17. ledna 426 NGL na Rhodanův příkaz, aby přehodnotil své aktivity s ohledem na přítomnost Porleyterů3).