Menu
Informace o postavě:
Datum narození:?
Místo narození:Spoodijská struska
Úmrtí:-
Popis:tmavé vlasy, její pohled vnucuje do vědomí svého protějšku pocit černých plamenů
Tituly:Inkarnace Višny a Rhodanova žena
Gesil
Gesil
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1051: Černý plamen
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1569: Finále pro Taureca
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Gesil je druhá inkarnace Višny, která vznikla ve Spoodijské strusce.

Popis

Na Perryho Rhodana působí stejně neodolatelným vlivem, jako na Arkonidana Atlana: oba se k ní cítí silně přitahováni. Gesil se podobá Srimavo a má i její neobvyklé schopnosti. Její pohled budí ve vědomí svého protějšku vidinu černého plamene.

Stejně jako v případě Srimavo je i Gesilin původ dlouhou dobu tajemný. Gesil je ale v rozporu se Srimavo dospělá a disponuje silným sexuálním vyzařováním, které nikoho nenechává chladným. Není pro ni problém vnutit Perrymu Rhodanovi svou vůli.

Životopis

Zpočátku je Gesil tajemná žena, kterou Atlan krátce před návratem do Mléčné dráhy v roce 425 NGL nalezl ve Spoodijské strusce a převezl jí na palubu SOL.

Gesil je, stejně jako Srimavo, inkarnace odpadlické Kosmokratky Višny. Svou Višninu součást a s ní všechny neobyčejné schopnosti ztratí v okamžiku, když vznikne nové Virové impérium a je převzato Višnou. Od té doby není Gesil víc, než normální lidská bytost. Ani vidina černého plamene už neexistuje. Při svém znovuzrození Višna všechno negativno a cizost převezme ze své inkarnace zpátky do sebe.

Po návratu do Mléčné dráhy potkává Perryho Rhodana a rozhodne se pro něj. 3. září 426 NGL uzavře Gesil s Perrym Rhodanem časově neomezenou manželskou smlouvu.

Když jsou Perry Rhodan, Atlan a Jen Salik vypovězeni z mocenské oblasti ID, doprovází je do Estartu k Síťochodcům. Tam přijde na svět 15. září 429 NGL v Hagonu na planetě Sabhal Eirene, dcera Gesil a Perryho Rhodana.

Na jaře 447 NGL je Gesil unesena Assu-Letelem, knížetem Hexameronu, ze Sabhalu na Meliserad. Ve skutečnosti se jedná o únos z pověření Taureca, který použitím její jedné vaječné buňky stvoří ve zkumavce svého a Gesilina »syna« Monose. Gesil o tom ale neví. Protože je Uxbataan v časoprostorové vráse, kde je zpomalen čas, uběhne pro Gesil jen několik let, než je roku 1147 NGL osvobozena. V normálním vesmíru ale uplynulo již skoro 700 let.

V roce 1147 NGL se setká znovu s Perry Rhodanem, a brzy na to se vydá pátrat po svém únosci. Roku 1170 NGL potkává Per-E-Kita, který tvrdí, že má informaci o jejím únosci. Topar z Truillau byl pověřen Stalkerem, aby Gesil kontaktoval. Stalker tvrdil, že Gesilin únosce byl Strážce Truillau.

V Truillau je znovu unesena. Když tam dorazí Eirene, nechá se Kosmokrat Taurec poznat jako Strážce. Gesil a Eirene Taureca doprovázejí roku 1173 NGL za materiální zdroje.