Perry Rhodan 1051 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1051
Název:Černý plamen
(Die schwarze Flamme)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Boj a setkání - Atlanovo dobrodružství na Spoodijské strusce
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan se nechá zajmout

Tanwalzen - velitel SOL

Melborn, Caela a Swan - trojice Atlanových průvodců

Fahlwedder - přeživší kranské průzkumné operace

Gesil - Černý plamen

Když SOL 10. února 4012 dorazí do sektoru Varnhagher-Ghynnst, je mračno Spoodiů pryč. Místo něj je objeven třináct kilometrů dlouhý a na nejtlustším místě deset kilometrů široký asteroid, který je pro svou formu dostane jméno Spoodijská struska, a který je tažen ptáku podobnou kosmickou lodí1). Při přiblížení SOL ale okřídlená loď zmizí2). Atlan a dvacet Solánců přistanou s korvetou na Spoodijské strusce a jsou napadeni pavoukovitými roboty. V naději, že strojům více záleží na zkoumání vetřelců, než na jejich zničení, odevzdá se Atlan do jejich moci.

Mezitím narazí Arkonidanovi průvodci na Krany. Jsou to přeživší z INGADEMU, kteří na příkaz Vévodů Gu, Zapelrowa a Carnuuma měli zjistit, zda by se Spoodiové nedali sklízet bez účasti Spoodijské lodi. INGADEM objevil asteroid, který Kranové nazvali Bašta Varghy, a byl zničen okřídlenou lodí. V neustálém boji s pavoukovitými roboty přežilo komando jen díly kyslíkovým zásobám podzemních zařízení. Kranové přitom byli ohrožováni neznámou mocí, která vyvolávala vize černého plamene a jejíž duchu poplétal její oběti.

Atlan je pavoučími roboty odveden do jeskynního systému asteroidu a najde tam nádrž naplněnou tisíci Spoodii2). Nakonec objeví asi třicetiletou ženu s dlouhými, černými vlasy, která se jmenuje Gesil. Z cizinky, ze které vychází silná erotická fascinace a která vzbuzuje představu divokých černých plamenů, vnímá Atlan melancholii a zároveň neukojitelnou chtivost3). Když Gesil na monitoru spatří Atlanovy společníky a Krany, nechá roboty zaútočit, na Arkonidanovo přání je ale opět deaktivuje.

SOL vezme Spoodijskou nádrž na palubu. Když Gesil následuje Atlana do generační lodi, ocitne se mužská posádka v neodolatelné moci záhadné ženy. SOL se vydá na Chircool, aby tam vysadila čtyři přeživší Krany.

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál