Perry Rhodan 1035 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1035
Název:Sphinx
(Sphinx)
Autor:William Voltz
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Srimavo - dívenka z nicoty se objevuje
Hlavní postavy románu:

Srimavo - dívka se objeví z nicoty

Jakob Ellmer - bývalý astronaut

Parnatzel - Willy

Brude-Deerno - starosta Shonaaru

Perry Rhodan - Mluvčí Hanzy má důležitou schůzku

5. ledna 425 NGL objeví Willy Parnatzel, přítel astronauta Jakoba Ellmer, ve Shonaaru1) asi dvanáct let starou, hubenou, nahou dívku s černými vlasy a hluboce tmavýma očima, která je zároveň naplněna mladickým ohněm a životní moudrostí. Ve všech pozorovatelých vyvolá pohled děvčete, která se jmenuje Srimavo a která neprozrazuje žádné informace o svém původu2), silnou asociaci na černý oheň3). Současně dojde v Shonaaru k tajemným příhodám, které upozorňují na její nekontrolovaný paranormální talent. Protože je obklopena tajemstvím, dá jí Brude Deerno, starosta Shonaaru, přezdívku Sphinx. Když se nejistí obyvatelé Shonaaru začínají uchylovat k násilí, odvedou Ellmer a Parnatzel Srimavo do bezpečí.

Na příkaz Perryho Rhodana sleduje Fellmer Lloyd události na Shonaaru a nakonec společně s Guckym 13. ledna naleznou Ellmera a Parnatzela. Srimavo se mezitím dostane do hlavního archivu kosmodromu Terranie a hledá kosmické lodi, se kterými odletěla nebo přiletěla osamělá bytost. Když se přitom dozví o Quiupuvých virových experimentech, reaguje mimořádně prudce a zobrazí přitom zvláštní výraz lačnosti. Z vlastního podnětu se dívka objeví v HQ-Hanzy. Sorgore Carfeš, který se stále ještě snaží odstranit Alaskovi Saedelaeremu fragment Cappina, je při pohledu na ní poděšen, protože věří, že v ní spatřil zosobnění ideálu zla, vysvětluje ale, že Srimavo ještě nikdy neviděl.

15. ledna ve veřejném proslovu oficiálně oznámí vlastní úlohu Kosmické hanzy, zdůrazňuje přitom ale, že v první řadě nejde o zničení, ale o záchranu Seth-Apophis. Srimavo požaduje být odvezena ke Quiupuovi, kterému chce pomoci při experimentech, a přeje si, aby jí přitom doprovázeli Ellmer a Parnatzel4).

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál