Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1034
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1034
Název:Rozkazy z nicoty
(Kommandos aus dem Nichts)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 424 / 425 NGL = 4011 / 4012
Seth-Apophis poroučí - a Haluťan poslouchá
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot - Haluťan bojuje o přežití

Ender Gardener - velitel GELOMARU

Jan Boarless a John Fall - členové posádky GELOMARU

Bruke Tosen - agent Seth-Apophis

Kada Jocain a Solto Danc - dva Haluťané

Když se Icho Tolot1), ohrožován kamennými bytostmi, pop několikatýdenním pobytu na Arxistalu dostane do nebezpečí, že podlehne žhavému, životu nepřátelskému světu, objeví uprostřed olověného jezera kopuly, která je chráněna del'hay'šenským energetickým kruhem, výtvorem galaktického národa z daleké minulosti. Díky plánovacímu mozku se Haluťanovi, který je stále ještě ovládán puzením dostat se k DEPOTU, podaří vytvořit data nutná k uvolnění kruhu. S posledními silami vstoupí Tolot do kopule. Objeví zde tajemnou černou rukavici z tenkého, kůži podobného materiálu, která se může vlastními silami pohybovat, a nasadí si jí na pravou ruku2).

Později zaměří záchranná loď GELOMAR, která Haluťana hledá, impulzy jeho buněčného aktivátoru a přistane na Arxistalu. Ve stejné době se objeví neznámá druhá loď, aby vzala Tolota na palubu. Ačkoliv se Haluťan brání cizí moci, která ho nutí postavit se posádce GELOMARU na odpor, přemůže ho. Během přestřelky zasáhne energetický paprsek rukavici a odrazí se od ní. Tolot je pak uzavřen do trezoru a GELOMAR unikne útoku cizí lodi. Během letu se ale Tolot dostane ze svého vězení a pokusí se do automatického pilota naprogramovat souřadnice DEPOTU, nakonec je ale omráčen plynem.

V HQ-Hanzy je Haluťan uzavřen do pancéřované místnosti. Když je Tolot konfrontován s Bruke Tosenem3), spustí zmínka o DEPOTU v agentu Seth-Apophis vzpomínku na jeho kosmické souřadnice. NATHANOVY analýzy telepatických odposlechů a data vložená Tolotem do autopilota ukazují na čtrnáct miliard let vzdálený dvojitý kvasar 0957+561 A a 0657+561 B 4).

Ve vězení Tolotovi dojde, že let na Arxistal1) a nalezení rukavice, jejíž materiál připomíná »ultimatní látku«, o které vypravují starohalutské legendy, byly naplánovány Seth-Apophis. Zjistí se, že rukavice může vystřelovat zelené a červené energetické paprsky a obsahuje řídící počítač, jakož i senzory a zaměřovací instrumenty. Když se jeho stav začne prudce zhoršovat, je Tolot svěřen do péče Haluťanů Kada Jocaina a Solto Dance. Ti poznají, že Tolot musí bezpodmínečně opustit Zemi, a společně s Tosenem, kterého znovu ovládá Seth-Apophis, ho odvedou do své kosmické lodi. Tam svobodné zbytky Tolotova vědomí poznají, že rukavice ovlivňovala jeho buněčný aktivátor. Pokus si rukavici sundat ale selže. Pod vlivem Seth-Apophis Tolot přemůže oba Haluťany a následuje BÁZI, která ještě neopustila Mléčnou dráhu a jediná je schopna odvést ho k DEPOTU.

Perry Rhodan, který vytušil Tolotův plán a chce také najít DEPOT, se distančním skokem přenese do dálkové kosmické lodi a přikáže Waylonu Javierovi na Tolota počkat. Halutská loď dorazí k BÁZI a přistane5).