Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1042
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1042
Název:Nebezpečí z M 19
(Gefahr aus M 19)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 5 NGL = 3592 / 425 NGL = 4012
Hrozivý přichází - hrozí propuknutí chaosu na Zemi
Hlavní postavy románu:

Andhiya Chlotor - objevitel asteroidu

Perry Rhodan - Mluvčí Hanzy se cítí bezmocný

Julian Tifflor - První Pozemšťan bude vzat do vězení

Gucky - myšob v akci na Teře

Edmond Czygal - zoolog zažije překvapení

Reginald Bull - Terranec bude unesen

16. ledna 425 NGL odstartuje Srimavo, Jakob Ellmer a Parnatzel1) s Kogge VINRITH na Lokvorth2).

Na Zemi je u mnoha lidí a zvířat pozorován přírůstek inteligence a kreativity. Zatímco jsou vytvářena nečekaná umělecká díla a neobyčejně mnoho vynálezů, začnou ze zoo utíkat opice a vytvářejí kolonie.

Součastně se Julian Tifflor stane podezřelým, že je agentem Seth-Apophis, protože na základě jím podepsaného rozkazu je kosmický bazar GDAŇSK v systému Eugaul uzavřen a evakuován. Kromě toho zmanipuloval NATHANA k budování flotily nosných lodí. Další manipulace bude smlouva o nelegitimním prodeji hanzovní kanceláře Mareno skokanskému patriarchovy Tomakovy. Reginald Bull je unesen a objeví se později bez vzpomínek v transmiteru, který je spojen s protistanici obchodní skupiny ZELWO.

Z transportéru BRUT-24, který ze Světa sta sluncí3) přiletěl do Terranie, je záhadným způsobem ukradeno půl tuny buněčné plazmy a odvezeno kluzákem ZELWO.

Nakonec ohlásí NATHAN, že kdosi neznámý smazal data o Quiupuovi, Viroimpériu4) a genetické válce v roce 5 NGL. NATHAN ale disponuje kopií informací o tehdejší v tajnosti držené příhodě:

V roce 5 NGL objevil Aras Karts Troluhn v kulové hvězdokupě M 19 ve vyhloubeném, opuštěném asteroidu hyperinpotroniku, jejíž buněčná plazma byla napadena Cobaltinovými viry. Jeho snaha prozkoumat neznámý virus, způsobí neúmyslnou infikaci planet Siga a Ertrus. Protože viry napadnou biopozitroniku, která se zabývá plánováním genetických změn na průmyslových plodinách a užitkových zvířatech, dochází ke katastrofálnímu vývoji v zemědělství a ekologické hrozbě na obou planetách. Konflikt mezi Ertrusem a Sigou, kteří se vzájemně obviňují ze sabotáže, se stupňují a obě planety se vzájemně začnou ostřelovat odvetnými viry naloženými raketami. Protože narušené počítače ale udělali chybu při vývoji těchto virů, propuknou jen neškodné nemoci. Společně se Julianu Tifflorovi a soukromým pátracím službám ze Sigy a Ertrusu podaří krizi zvládnout. Na medoplanetě Tahun je vyvinut prostředek proti Cobaltinovému viru5).

Protože se vymazané informace týkají virů, domnívají se odpovědní, že bývalý majitel asteroidu je jako agent Seth-Apophis zodpovědný za manipulace ve Sluneční soustavě. Gucky si všimne astronoma Andhiya Chlotora, který koncem prosince 424 NGL objevil ze směru M 19 se přibližující asteroid, který nazval Chlotor, ale později se mu ho už nepodařilo najít.