Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 998
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 998
Název:Nevítaní Terranci
(Terraner unerwünscht)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Vzpoura na Světě sta sluncí - Posbiové na rozcestí
Hlavní postavy románu:

Zarker Prull, Marscha Hagen, Bendrix a Tohr - Lidé na světě Posbiů

Carz - Posbi, který se považuje za jiného

Perry Rhodan - Terranec nechá změnit kurz na Svět sta sluncí

Ras Čubaj a Gucky - mutanti jdou do akce

3. prosince 3587, poté co začnou změny v Margorově peřeji1), dostanou všechny fragmentální lodě rozkaz k návratu na Svět sta sluncí. Současně Posbiové na Světě sta sluncí2) zatknou všech 2012 terranských obyvatel Suntownu. Terranci se tu zdržují jen krátce, během Larské invaze byla základna evakuována. Exobioložka Marscha Hagen a Zarker Prull, velitel vedecké delegace LSP, se marně snaží dostat se na kulovitou loď HEGEL, aby hypervysílačkou přivolali pomoc. Podporováni jsou Carzem, Posbiem, jehož řídící pozitronika byla kvůli defektu buněčné plazmy oddělena a on je proto izolován od centrální plazmy. Osvobodí Bendrixe, vedoucího geologické výzkumné skupiny, a výzkumníka Tohra, specialistu na vytváření legend, a všichni společně nakonec dorazí na stanici Pleso. Tam se mezitím již zdržuje kybernetik Carlo Wollenmacher, zvaný Kosmos Tree, a čtrnáct dalších žen a mužů. Ze zdejší vysílací stanice ale není možné aktivovat Posbiemi blokovaný vysílač HEGELU. Terranci ale 10. prosince zachytí radiogram z BÁZE, která se neúspěšně snaží spojit se se základnou LSP na Světě sta sluncí. Gucky a Ras Čubaj se teleportují na povrch planety, aby získali informace. Myšobovi se nepodaří navázat spojení s centrální plazmou. BÁZE je naopak napadena fragmentálními křižníky a musí se stáhnout zpět, protože Perry Rhodan se chce vyvarovat otevřeného konfliktu s Posbii.

13. prosince podniknou Posbiové první útok na stanici Pleso. Zarker Prullova skupina podnikne nový výpad k HEGELU a spojí se s druhým oddílem Terranců, která je vedena šéflékařkou Samorou. Zatímco Gucky pomáhá Terrancům, dostat se k HEGELU, dozví se, že centrální plazma vydala rozkaz exekuovat všechny vězně.

Když je exekuční komando připraveno začít akci, přilétne Perry Rhodan se třemi křižníky třídy THÉBY a hrozí, že Svět sta sluncí zničí arkonskými bombami, pokud nebudou zajatí Terranci puštěni na svobodu. Chování centrální plazmy se prudce změní. Pozorování na palubě BÁZE ukáže, že za to nemůže Rhodanův bluf, ale zánik Margorovy peřeje. Demeter, Payne Hamiller a Geoffry Abel Waringer zjistí, že Svět sta sluncí ležel v ohnisku kosmického majáku a měl zřejmě sloužit jako relé a zesilovač.

Přes reléové stanice LSP se Perry Rhodan spojí s Terrou, a BÁZE se vydá na cestu do Sluneční soustavy.