Perry Rhodan 999 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 999
Název:Návrat domů
(Heimkehr)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Na konci expedice - a počátku nové epochy
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec se vrací domů

Shakan a Rokal Papriestal - dva konkurující si Orbiteři na Martapponu

Jen Salik - muž se statutem Rytíře se setká s Perry Rhodanem

Gucky - myšob je ochoten pomoci

Bert Callow - člen posádky BÁZE

BÁZE neodletí okamžitě na Terru, ale nejprve do systému Roggyein, aby navázala kontakt s Jenem Salikem.

Na Martapponu propukl během Salikovi nepřítomnosti mezi Orbitery spor o jejich budoucí směřování. V rozporu se Shakanem, velitelem planety1), požaduje genetický inženýr Simudden-typ Rokal Papriestal, větší svobodu pro Orbitery. Shakan, který se obává útoku Garbešanů, vidí v BÁZI nebezpečí a žádá, aby nosná loď okamžitě opustila oblast ZAŘÍZENÍ. Když Gucky poté Papriestala a Shakana teleportací přenese na BÁZI, pozná velitel, že Perry Rhodan disponuje statutem Rytíře a pozve ho k návštěvě Martapponu. Tam se Pozemšťan setká s Variem-500 a vymění si s ním informace. V BÁZI se Gucky mezitím s Bertem Callowem a dalšími filmaři rozhodnou, v narážce na jeho epizodu jako Ariolca2) natočit komedii »Císař Gucky«.

O něco málo později dorazí Jen Salik na Martappon. Zdůrazňuje, že Orbiteři budou mít prospěšnou budoucnost, ale musí se vyhnout hrozbě jiným civilizacím3).

Během letu do Sluneční soustavy připraví Rhodan proslov, ve kterém veřejnost seznámí s nově získanými poznatky o působení kosmokratů, roli Mocných a jejich spórových lodí, o dějinách Loowerů, o osudu Laireho a jeho kultu Všehokola, o zmanipulování materiálního zdroje a následcích a o dalších kosmologických a historických souvislostech. Když BÁZE 29. prosince 3587 dorazí do Sluneční soustavy, zjistí Rhodan, že z jeho kajuty zmizel buněčný aktivátor Ribalda Corella4). Navzdory všem opatřením zůstane buněčný aktivátor nenalezen5).

S pomocnou lodí třídy THÉBY přistane Perry Rhodan na kosmodromu Terrania City. Po přistání sdělí Roi Danton svému otci, že si chce Demeter, navzdory mortalitě Wyngerů, vzít za ženu6).

V rozporu s Julianem Tifflorem projeví Rhodan přesvědčení, že lidstvo vykonalo krok kosmické evoluce a brzy se zaplete do střetnutí mezi ID a Seth-Apophis7). 30. prosince navrhne parlament, aby úřad Prvního Pozemšťana převzal Perry Rhodan, ten to ale odmítne. Rhodan nechce přijmout žádný politický mandát, protože chce mít svobodu jednání pro další úkoly8).

Ve stejný den spáchá K2-robot Augustus, kterého Laire při odchodu za materiální zdroje zanechal v BÁZI9), v domě Walika Kauka10) sebevraždu, při které se rozpadne na jednotlivé součástky.

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!