Perry Rhodan 899 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 899
Název:Orkán v hyperprostoru
(Orkan im Hyperraum)
Autor:William Voltz
Cyklus:PAN-THAU-RA
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
PAN-THAU-RA - v bouři z nicoty
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan, Atlan a Alaska Saedelaere - nositelé aktivátoru proniknou do centrály spórové lodi

Körter Bell - velitel Anskenů

LARD - moc v pozadí vydává své tajemství

Augustus - robot přestane na jeden den rušit

Od té doby, co Anskenové z dálky přijali rozkaz zastavit boje proti žoldnéřům LARDU, probouzí se v Körter Bellovi1) stále jasnější vzpomínky na vládu královny a na Anskenské manipulace s Noon-kvanty. Když Anskenové začnou zachycovat podivný šum, jehož zdroj nikdo nezná, připomene vědec Bruden Kolp Mechanistovi a Mimořádnému Silovytrvalci legendu, která vypráví o hyperbouřích.

S pomocí informací, které Augustus získal od řídících elementů z centrály PAN-THAU-RA, proniknou Fellmer Lloyd, Walik Kauk, Plondfair a K2 robot do laboratoře Anskenů. Tam pozorují, jak vzniká Tarpen s černou kůží, biofórní bytost, která byla teprve před krátkým časem insektoidy ošetřena Noon-kvanty. Zároveň se spustí vítr, který se zvětší v mohutnou bouři a zachvátí celou spórovou loď. Anskenové jsou dodatečně ohrožováni mračny prachu, které vycházejí z neviditelných trysek v centrály a proti kterým nejvyšší pozorovatel Prisaar Honk nasadí antistatické pole. Zatímco Perry Rhodanovi lidé odolávají hyperprostorové bouři přivázáni jeden ke druhému lany, vzrůstá mezi čtyřmi sty Anskeny na palubě PAN-THAU-RA stesk po královně. Terranský vědec Feinter se domnívá, že bouře z PAN-THAU-RA smetla zde nahromaděné napětí.

Po skončení orkánu se Körter Bell odebere zpět do centrály. Tam mu nějaký hlas oznámí, že pancéřák transportoval sám LARD, který je identický s Všehokolem. Když se nakonec dozví, že LARD stojí bezprostředně za jeho zády, Ansken zemře2).

Bez obtíží může o něco později Perry Rhodan s Atlanem vstoupit do centrály spórové lodi. Tam se setkají s dva a půl metru vysokou, člověku podobnou, nahou postavou matně hnědé barvy. Má zvláštním způsobem zmrzačeně působící ruce a hruškovitou hlavu, jejíž prázdný levý oční důlek oranžové svítí. Na první pohled pozná Perry Rhodan Laireho, robota, kterého Bardioc kdysi zanechal v PAN-THAU-RA3).

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál