Augustus

Augustus
Augustus
© VPM kg.

Augustus byl ve 36. století policejní robot aphilické vlády typu K-2.

Zvláštnosti

Po pádu do Schlundu 2. září 3581 byl jeden jeho modul zničen. Byl zodpovědný za spojení s kontrolním prvkem, přes který dostával povely. V situacích, kdy byly jeho programy přetížené, kladl hlavu na stranu a začal poslouchat rozkazy, zatímco se současně pokoušel navázat kontakt s kontrolním elementem. Protože ten ale už neexistoval, provedl každý na něj namířený rozkaz, ať už mu byl udělen nebo ho jen slyšel.

Historie

V lednu 3582 potkal na opuštěné Zemi Walika Kauka a chtěl ho odvést k dalšímu kontrolnímu prvku, protože Walik Kaukova PIK už nefungovala. Kaukovi se podařilo dát robotovi rozkazy. Později si K-2 oblíbil a nazval ho Augustus. Nazýval ho také přítelem.

Na cestě do Terranie pomohl Augustus Kaukovi, Baldwinu Tingmerovi a Bluffu Pollardovi vyřídit pomateného vědce, i když ten ho částečně získal pod kontrolu.

V Terranii se připojil k Terra-Patrole, poté co ho k tomu přemluvil její velitel Jentho Kanthall. Kanthall tehdy tvrdil, že kontrolní element bude robotovi rozkazovat. Chtěl tak tlačit na Walika Kauka, protože ten zpočátku chtěl s Patrolou jen volně kooperovat. Kanthallův trik byl korunován úspěchem, protože se Walik Kauk přidal k Terra-Patrole.

Později se Augustus stal průvodcem Laireho. Po separaci od kosmokratického robota v roce 3587 se na Zemi v domě Walika Kauka rozložil na jednotlivé součástky. Spáchal tak první robotskou sebevraždu v historii.

Aktuální data:
23.6.2021
1566 před NGL
3. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459388.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!