Perry Rhodan 898 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 898
Název:Sabotér
(Der Saboteur)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:PAN-THAU-RA
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Nebezpečí pro SOL - snění přinese chaos
Hlavní postavy románu:

Bully a Jentho Kanthall - Terranci jsou podezření ze sabotáže

Sternfeur - mladá Solánka chce na Zemi

Federspiel - Sternfeurovo dvojče

Joscan Hellmut - mluvčí Solánců mezi dvěma frontami

Douc Langur, Gucky a Irmina Kotčistovová - výzkumník Císařovny a mutanti zasáhnou do osudu Sternenfeura

Zatímco Solánci oslavují blížící se předání SOL, množí se koncem listopad 3586 případy sabotáží v prostřední části generační lodi1). Vedle Reginalda Bulla a Jentho Kanthalla se dostane do podezření z provádění atentátů i Douc Langur. Ze starosti o Sternfeuer2), která se chová zvláštně, přejde Irmina Kotčistovová z BÁZE na SOL. Metabio-seskupovačka pozná, že podvědomí desetileté Solánsky uvolňuje telekinetické síly, aby poškozením lodi zdrželo její odlet a tak vyřešilo Sternfeueřin konflikt, která chce na jednu stranu odletět ke svému dědečkovi na Zemi, na druhé straně ale se nechce oddělit od svého dvojčete Federspiela, který za žádných okolností nechce opustit SOL. Douc Langur zjistí v archivech, že Sher Gunryn, Sternfeueřin dědeček, je jako symbiotický mutant schopen nasávat parapsychické impulzy, a tento dar zřejmě zdědila i Sternfeuer, která tak později získala telekinetické schopnosti při hraní s Guckym.

Irmína Kotčistovová odveze nakonec Sternfeuer se svým space-jetem na BÁZI. Aby dívku osvobodili z fixace na jejího dědečka, předvedou jí tam na Guckyho návrh počítačový záznam, podle kterého Gunryn mezitím na Zemi zemřel. Aby nedošlo k agresi vůči BÁZI, upře se mladá Solánka na to, že její dědeček ve skutečnosti padl za oběť Dargistovi3). Sternfeuer chce hned poté odvést zpět na SOL4).

Zatímco Soláncům prozradí identitu sabotérů, opustí Reginald Bull a Jentho Kanthall, kteří stále ještě platí za hlavní podezřelé, generační loď5).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál