Perry Rhodan 905 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 905
Název:Poslové Všehokola
(Sendboten des Alles-Rads)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Jsou úhlavní nepřátelé Krynů – protože hlásají pravdu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec hledá kontakt

Plondfair a Demeter - poslové Všehokola

Courselar - velitel flotily Wyngerů

Wimbey - Kryn na Courselarově vlajkové lodi

Kaptetar a Venres - dva prominentní Krynové na Starscho

Počátkem prosince roku 3586 odlétá Perry Rhodan1) a Plondfair s pomocným člunem PAN-THAU-RA z BÁZE k flotile Wyngerů, která obklíčila obě terranské lodě. Jsou přijati na 1-ÄTHORU. Její velitel, Lufke Courselar, je zděšen, když se dozví pravdu o Všehokole. Pošle dopriského zbraňového technika Thelvenara, paprskového technika Telepaira, Agolphera z planety Kärneit v systému Graintsor, technika přes záření Ruchgadena, z Murchaire pocházejícího Grysena, a další důstojníky na měsíce Välgerspäru. Po svém návratu potvrdí, že nemocní, kteří se doprošovali pomoci Všehokola, byli vyléčeni pomocí technických prostředků. Courselar se poté rozhodne Perry Rhodana a Plondfaira podporovat.

Na palubu 1-ÄTHOR, která odlétá do systému Torgnisch, vstoupí také Demeter. Doprovází Plondfaira na Starscho3), kde má Lufke jako duševní obnovitel Wyngerů vyhlásit poselství Všehokola. Wimbey, Kryn z 1-ÄTHOR, vyslechne rozhovoru Courselara s Rhodanem a oběma Povolanými a je přesvědčen, že Terranci chtějí zkázou mýtu o Všehokolu otřást wyngerskou civilizací, aby jí mohli bez velkých vojenských nákladů převzít. Informuje proto rádiově Verne z Xainu a Kaptetara z Kärneitu, kteří patří k vysoce postaveným kněžím Všehokola na Starscho, o plánované misi Demeter a Plondfaira. Poté co oba Wyngerové s pomocným člunem odstartují, objeví Courselar sice Wimbleyho intriky, ale Kryn stačí v pomocném člunu utéct z 1-ÄTHOR a odlétá do systému Torgnisch. Courselar chce varovat Demeter a Plondfaira, ale Kryn Doprer Pethekar, který pracuje ve člunu Povolaných jako radista, zabrání rušičkou jakémukoliv pokusu o kontakt.

Když Demeter a Ploindfair přistanou na astroportu Starschan-Thorsa, největším kosmodromu na severní polokouli Starschosu, aby oznámili zrušení zakázané zóny4), sabotuje Kryn s Wimbeyho pomocí vystoupení poslů Všehokola, zesměšní je a nechá je zatknout.

Mezitím odstartuje TUNDRA s Gavro Yaalem5) a Galto Quohlfahrtem z BÁZE, aby z planety Datmyr-Urgana6) odvezli Anskenskou královnu Doranii7). Ta má v PAN-THAU-RA zažehnat nebezpečí vycházející z Anskenů.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál