Perry Rhodan 906 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 906
Název:Soud Krynů
(Das Gericht der Kryn)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Rozhodnutí na Starscho – poslové mají zemřít
Hlavní postavy románu:

Gavro Yaal - vůdce expedice TUNDRA

Galto Quohlfahrt - robotolog se vydává na extratúru

Dorania - po mladé královně Anskenů se pátrá

Plondfair a Demeter - poslové Všehokola jsou odsouzeni k smrti

Wimbey, Venres a Kaptetar - trojice z vysokých kněžích Krynů

Na Datmyr-Urgan navštíví Gavro Yaal, Galto Quohlfahrt a Posbi Insektoidní-Sue Purtguhr-Stuuv, pro Anskeny nepřístupné »Údolí počátku«, do kterého se stáhla královna Dorania. Jsou tam napadeni roboty a narazí na mrtvoly mnoha Anskenů. Společně s radioložkou Anjou Veronesovou zjistí Quohlfahrt, že insektoidní bytosti padli za oběť velice silnému záření, které se podobá auře Anskenské královny. Tímto zářením je zajištěna stanice, kterou Bardioc před miliony let při své návštěvy na Datmyr-Urgan1) vybudoval. Doraniu se podaří ještě živou zachránit a na lehkém křižníku TUNDRA odvést k BÁZI. Tam sdělí Perry Rhodan Yaalovi, že je nyní připraven SOL předat Soláncům.

Mezitím jsou Demeter a Plondfair na Starscho postaveni před Krynský soud. Plondfair získá novou naději, když se jejich obhajoby ujme slavný Alizker, rychle ale musí uznat, že starý advokát je jen nástrojem Krynů. Protoho odmítne jeho služby. Po krátkém soudním přelíčení odsoudí ze 100 Krynů se sestávající porota Demeter a Plondfaira k smrti. Jeden starý Kryn ale učiní návrh, otestovat domnělé posly Všehokola a zároveň vykonat rozsudek, zatímco je vysadí do zakázané zóny systému Torgnisch, ve které až doposud všechny lodě explodovali, a která má být podle jejich výroku zrušena.

Protože se obávají, že Krynové pro jistotu do jejich lodí instalují trhavinu, uprchnou Plondfair a Demeter ze své cely. Brzy jsou ale znovu chyceni, a Wimbey nechá jejich nové zatčení přenášet v televizi, aby definitivně zruinoval respekt veřejnosti k oběma poslům. Na cestě do zakázané zóny objeví oba Wyngerové trhavinu, kterou Krynové ukryli do sedadel pomocné člunu, a zneškodní ji. Protože je Laire skrze své roboty v Quostohtu informován o událostech na Starscho a zakázanou zónu včas neutralizoval, může do ní člun bez újmy vletět. Při návratu na Starcho jsou Plondfair a Demeter přijati s nadšením. Starý Kryn Kaptetar, který pohled na to nemůže snést, zemře na selhání srdce2).

Aktuální data:
21.10.2021
1566 před NGL
32. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459508.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!