Perry Rhodan 907 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 907
Název:Vesmírné dítě
(Das Weltraumbaby)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Loučení se SOL - kosmická loď mění své majitele
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec zřejmě hraje falešnou hru

Gavro Yaal - muž s pevným cílem

Joscan Hellmut - mluvčí Solánců

SENECA - palubní mozek SOL zasahuje

Douc Langur - výzkumník Císařovny se rozhodne zůstat na SOL

Helma Buhrlová - matka vesmírného mimina

Zatímco oslabená anskenská mladá královna Dorania na palubě BÁZE regeneruje svou auru, odlétá Perry Rhodan 16. prosince 3586 s Gavro Yaalem k SOL1), dva dny před termínem, který byl na přání Solánců určen k předání generační lodi. Od Douca Langura, který chce na SOL zůstat, aby pozoroval vývoj Solánců, se Rhodan dozví, že v lodi existuje tajemná, uzavřená oblast, jejíž vnitřek, jak se zdá, Solánce znepokojuje.

Ani na otázku o této zakázané zóně, ani na otázku proč si Solánci vybrali za termín předání právě 18. prosince nedostane Rhodan od Romea a Julie eventuálně od SENECY uspokojivou odpověď. Při předávacích oslavách Rhodan ke zděšení všech oznámí Gavro Yaalovi, Joscanu Hellmutovi, Bjo Breiskollovi a všem ostatním Soláncům, že SENECA má být přesunut na BÁZI. Yaal ihned ukončí slavnosti. Solánci naléhají na Rhodana, aby od tohoto úmyslu opustil, ale ten argumentuje tím, že SENECA patří celému lidstvu. Nakonec donutí Terph, vůdce skupiny mladých Solánců, Terrance se zbraní v ruce, aby opustil loď. Rhodan se space-jetem odletí zpět k BÁZI.

Solánci se nyní pokusí se SOL odstartovat, ale SENECA odpojí na Rhodanův rozkaz pohonné jednotky. Douc Langur vysvětluje, že Rhodan chce Solánce tímto způsobem donutit, aby prozradili tajemství lodi. S pomocí dvojčat Sternfeuer a Federspiela2) se dozví, že v chráněném sektoru čeká Solánka Helma Buhrlová na narození »Vesmírného dítěte«.

SENECOVY funkce se mezitím jedna po druhé vypínají. Zatímco je Joscan Hellmut, který je označován za spojence Rhodan, vzat jako rukojmí a ohrožován impulzním paprskometem, donutí Terph Rhodana k návratu na SOL. Když Rhodan poručí SENECOVI, aby opět obnovil normální stav, vrhne se na něho Terph, kterého ale přemohou lidé Gavro Yaala. Od Douca Langura se Rhodan dozví o Hvězném dítěti. Bez dalších podmínek a omezení předá SOL jejím novým majitelům. Než se vrátí na BÁZI, je Terranec svědkem, jak Helma Buhrlová večer 24. prosince 3586 přivede na svět cizorodě vyhlížející dítě a o několik minut později zemře3). Bezprostředně poté opustí Perry Rhodan SOL, která se vydává na cestu do nejista4).

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál