Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Roboti > Romeo a Julia
hledat

Romeo a Julia byli mobilními jednotkami SENECY a nejlepšími přáteli Joscana Hellmuta. Oba roboti byli zkonstruováni speciálně pro dlouhý let SOL. Nejlepší vědci zkonstruovali technicky vysoce moderní stroje z psychologického hlediska tak, aby se člověk při pohledu na roboty rozveselil a načerpal novou naději.

Jejich masivní vzhled odpovídal představě, kterou o robotech měli lidé pocházející z 20. století. Romeo byl modrý a Julia růžová. Měli kulaté otvory jako ústa, hranaté tělo s tenkýma rukama a nohama. Na rukou i nohou byly patrné klouby. Kromě toho měli dvě kulaté otvory jako oči, jakož i kruhovitou nosní dírku. Měli kuželovité uši a za chlopněmi měli ukryté impulzní a kombinované zářiče a paralyzátory. Kromě toho disponovali individuálním štítem.

Když byli společně s Joscanem Hellmutem na Last Stop, aby našli stroj, který zabraňoval SOL startu z planety, tak ho Romeo a Julia na rozkaz SENECY rozstříleli na prach, dříve než Hellmuta vůbec o nálezu stroje informovali. Hellmut po akci Romea a Julie vyzpovídával SENECU ohledně příčiny tohoto jednání. Dostal ale odpověď, že Romeo a Julie nebyli v této době pod SENECOUVOU kontrolou. V důsledku toho Hellmut celou událost zamlčel, aby Romeo a Julia nemuseli být prozkoumáni a rozebráni.