Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 875
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 875
Název:Psionický zářič
(Der Psionen-Strahler)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:PAN-THAU-RA
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Setkání na Test II - Terranci pod vlivem psionického záření
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec naváže kontakt s Wyngery

Irmina Kotčistovová - velitelka kontaktního komanda

Kaidmar - velitel 3-TRÄTON

Orfos, Djerar, Yrtar a Gavlusch - Wyngerové pod velením Kaidmara

Perry Rhodan1) vymyslí plán, ve kterém díky simulovanému nouzovému přistání malé kosmické lodi vyprovokuje záchrannou akci Wyngerů a současně také zjistí něco víc o vztahu jejich národa k PAN-THAU-RA. Proto odstartuje metabio-seskupovačka Irmína Kotčistovová, dva ještě na Zemi narození členové posádky SOL, asi sto let starý kosmopsycholog Bark Nun-Yang a Daria Perth, stejně tak stará specialistka na cizí techniku, jakož i Jörn Carwal, Frank Sandorow a Akkaj Sinne, tři astronauti z BÁZE, se space-jetem BÁZE-SJ-12, který dostane vlastní jméno BALTHUS.

Mezitím se k němu přiblíží flotila Wyngerů pod velením Doprera Kaidmara, ke kterému vedle vlajkové lodi 3-TRÄTON, patří ještě šestnáct dalších lodí čtvrté, páté a šesté série. Wyngerové, kterým je objevení dvou velkých cizích kosmických lodí v Algstogermathu a jejich akce v zakázané zóně1) již dávno známo, pozorují let space-jetu.

Jörn Carwal předstírá na Test II, druhé planetě malého rudého slunce Volavka, jak bylo naplánováno, na břehu jezera nouzové přistání. Psionické záření, které vyzařuje zdejší bytost, která jako obrovské vláknité pletivo pokrývá povrch planety, ovlivní ale mutovaný mozek Irmíny Kotčistovové tak, že už nadále nemůže nasazovat svůj paradar v bezprostřední blízkosti. Působí ale tři světelné roky daleko, na palubě SOL. Poškodí tak nohy svého přes sto let starého pacienta Toborose a destileté Solánky Sternfeuer. Kvůli své částečné amnézii považuje Irmína sedmnáct kosmických lodí Kaidmara za nepřátele. Protože její nic netušící společníci na přílet očekávaných Wyngerů reagují radostným způsobem, vidí v nich mutantka zrádce a vyžene je proto pomocí zbraní ze space-jetu. Pomocný člun TRÄTON-Vedlejší, který s Doprer Yrtarem a komandem Lufkenů přistane na Test II, ostřeluje palubními zbraněmi BALTHUSU.

Zatímco Gucky, kterého Rhodan s dalším space-jetem vyslal, zachraňuje Irmínu Kotčistovovou, paralyzují Wyngerové pět ostatních astronautů a odvezou je na palubu 3-TRÄTONU, kde je vyslýchá Doprerka Narar, Lufken Ofors a Doprer Djerar. Poté dostanou Terranci Zorbeny a Agolpherny vypracovanou zprávu o wyngerské civilizaci a jsou vysazeni zpátky na Test II.

Poté co Irmína Kotčistovová na SOL vyléčí Toborose a Sternfeuer, získá Gucky mlhavé tušení, že silná reakce mladé Solánky na psionické záření metabio-seskupovačky by u ní mohla probudit parapsychické vlohy2).