Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 872
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 872
Název:Svět stínů
(Die Schattenwelt)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:PAN-THAU-RA
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Průzkum v turbulentní zóně – se SAGANEM na černé planetě
Hlavní postavy románu:

Tyri Atsinu - velitel lehkého křižníku CARL SAGAN

Hytawath Borl - vůdce akčního komanda BÁZE

Demeter - Spící bohyně potká své krajany

Perry Rhodan - SOL narazí na Terrance

S komandem AID, které vede Hytawath Borl1) a ke kterému vedle Dunja Varenczy (Demeter) patří také Fönkennaker Halk, Bars Tipoder, galaktolingvistka Vizzerda David, bioložka Julia Pyter, komunikátorka Karlith Opsman, inženýr Wirst Kamerun a specialista na přežití Odysseus Cude Halmarck2), odlétá lehký křižník BÁZE LK-23 zvaný CARL SAGAN pod velením Tyrla Atsinua na souřadnice, na kterých se má nacházet PAN-THAU-RA. Sektor se nachází 34‘817 světelných let středu Čušiku, ve druhém vnějším spirálním rameni galaxii, uvnitř jedenáct světelných let velké zóny hyperenergetických turbulencí s hvězdami, které se nacházejí krátce před přeměnou na novu. CARL SAGAN se přiblíží k temnému světu nazvanému First Impression, ale planeta bez slunce se ukáže jako past. Impulz zde vyřadí lineární pohon a hyperrádiové přístroje.

Zatímco je lehký křižník odtahován na planetární kosmodrom, ztroskotá pokus Hytawatha Borla a jeho osmi společníků proniknout se space-jetem k BÁZI a musí na temném světě přistát. Fönkennaker Halk, Bars Tipoder, Vizzerda David, Julia Pyter, Karlith Opsman a Wirst Kamerun budou ale brzy přemoženi roboti, kteří je odvezou ke CARLU SAGANOVI. Dunja Varenczy - Demeter, Cude Halmarck a Hytawath Borl jsou naproti tomu zavřeni do vězení společně s několika sty Wyngerů z různých kmenů. Ti jsou na temném světě drženi roboty, kteří jsou pod velením strážce, pytlovitého organizmu, protože se svými třemi loděmi pronikli do sektoru, který podle Všehokola platí za zakázanou oblast3). Borl a jeho společníci se poté pokusí proniknout ke své vlastní kosmické lodi. Dunja Varencz a Hytawath Borl padnou ale krátce na to opět do rukou robotů. Halmarck pozoruje, jak jsou oba odvedeni do krychlového zařízení a za exploze zmizí4). V přesvědčení, že oba jeho druhové zahynuly, se specialista na přežití vrací zpět ke CARLU SAGANOVI.

Ve stejné době dorazí SOL do turbulentní zóny, ve kterých má podle údajů Bardioca skrývat PAN-THAU-RA, a telepaté objeví přítomnost Terranců na First Impression. CARL SAGAN je osvobozen a vzat na palubu generační lodi. Také křižníky Wyngerů opustí planetu. 13. července 3586 dorazí SOL k BÁZI. Protože se PAN-THAU-RA zřejmě na udaných souřadnicích nenachází3), rozhodne se Perry Rhodan pokračovat v pátrání po spórové lodi společně s BÁZÍ5).