Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 833
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 833
Název:Orbit Terry
(Orbit um Terra)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3584
Boj s A-Konceptem - stalo se to v džungli Terrania-City
Hlavní postavy románu:

Homer G. Adams a Sucanne Weyter - Koncept v boji sám se sebou

Atlan - Arkonidan se se SOL vydává pátrat po Perry Rhodanovi

Bando Tonc - velitel skupiny plenitelů

Cude Halmarck - specialista na přežití ze SOL

Dippo - Halmarckův exotický průvodce

Tisíc členů posádky, převážně starší lidé, kteří se ještě narodili na Zemi, opustí SOL, aby se mohli usídlit na Zemi. Na palubě generační lodi se tak nachází už jen 9871 členů posádky, ze kterých se více než 7000 narodilo na SOL. Zatímco Roi Danton zůstává na Luně, přejde Reginald Bull a Geoffry Abel Waringer na palubu generační lodi. Terra-Patrola dostane od Atlana korvetu KJELLBERG a tři space-jety ONYX, KON-TIKY a NADELDENKER. 12. května 3584 opouští SOL Zemi, aby začala pátrat po Perry Rhodanovi. Impulzy Thermina krystalu ukazují směr do centra Ganuhru1).

V hyperrezervoárech ID začnou vnikající A-vědomí, které superinteligence přijala ve stavu Aphillie, působí zátěž. Protože mohou rezervoár opustit je n Ne-A-vědomími, spojí ID A-vědomí sedmnáctileté biogenové diagnostičky Sucanne Weyter s Ne-A-vědomím Homera G. Adamse, který se za časů Aphilie stáhl do ústranní, do dvojkonceptu v těle finančního génia. Koncept Weyther / Adams je vysazen v Terranii, protože ID doufá, že Adamsův hospodářský talent by Zemi mohl pomoci. Během vnitřního boje obou vědomí se Koncept rozběhne v blízkosti Avenue Kassiopeia proti zdi a ztratí vědomí. Tělo je objeveno skupinkou bývalých obyvatel SOL, kterou tvoří Bogna Rishter, Dee Tasch, Arcea Casalloni2), Odysseus Cude Halmarck2), Crome Mizzar, Trent Gardano, Ely Dulitsch a Bando Tonc, kteří chtějí dále žít jako plenitelé. Dojde ke sporu o buněčný aktivátor Adamse. Nakonec si aktivátor vezme šedesát let starý Bando Tonc a uprchne s mladým Dee Taschem do pustiny rozpadající se Terranie. Na Adamsovu prosbu chytí Cude Halmarck společně se svou létající myší Dippo2) Tonca a buněčný aktivátor předá Konceptovi2).

Sucanne Weyter ale v tom okamžiku získá převahu a navede Toncovu skupinu, aby ukradli space-jet Terra-Patroly, protože chce znovu nastolit vládu Aphilie. V posledním okamžiku ale Adams zaútočí na A-vědomí a přemůže ho v mentálním boji. Vědomí Sucanne Weyter zanikne, a Adams se 16. května přidá k Terra-Patrole. Na její příkaz odletí nesmrtelný s NADELDENKEREM na Goshmos Castle, aby tam s Grukelem Athosienem vyjednával o bezpečnosti Země4).

Po skonání Sucanne Weyter vytvářejí A-vědomí v hyperrezervoáru superinteligence spontánně s normálními vědomími dvojkoncepty, které se potom materializují na různých světech, jejich existence je ale krátká. Po likvidaci svého aphilického partnera je normální vědomí znovu přijato do ID5).