Perry Rhodan 832 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 832
Název:Stanice Molekulárních metamorfů
(Station der MVs)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3584
Tatcher a Hainu - Marťan jako lovec a zachránce
Hlavní postavy románu:

Tatcher a Hainu - Marťan jako lovec a zachránce

Dalaimoc Rorvic - multimutant má zemřít

Atlan - vůdce expedice SOL

Grukel Athosien - Koncept je přepaden

Thon-Bherkahn a Kerrsyrial - dva Molekulární metamorfové v systému Medaillon

Na Goshmos Castle se Thon-Bherkahn snaží imitovat Grukela Athosiena. Protože se mu při přeměně vnucují elementy šesti ostatních členů Konceptu, nemůže Molekulární metamorf stabilizovat Athosienův vzhled. Na druhou stranu zase Gys-Voolbeerah nemůže pokus přerušit. V naději, že tak přeruší transformaci, se Thon-Bherkahn pokusí Athosiena zabít.

Na Zemi Tatcher a Hainu vysvětluje Atlanovi, jak pomohl k útěku Molekulárnímu metamorfovi. Arkonidan mu rozkáže, že je nezbytně nutné, aby o tajemném pomocníkovi BARDIOCU zjistil co nejvíc. Krátce na to se v systému Medaillon objeví Puukar a ohlásí, že jeho lodi dosud neobjevili ani stopu po BULLOCOVI ani po Perry Rhodanovi1). Joscan Hellmut požádá Choolka, aby ve jménu Terranců navštívil Císařovnu z Thermu a požádal jí o pomoc při pátrání po Rhodanovi. Nakonec se Atlan společně s Guckym, Reginaldem Bullem, Geoffry Abelem Waringerem, Gomex Syrixem, Ofoolem Ngororkem, Havalem Melnikem a Tatcherem a Hainuem, který s sebou vezme Dalaimoc Rorvicův modlitební mlýnek s jeho vědomím, vydají ve space-jetu LEDA na Goshmos Castle. Gucky zjistí, že Koncepty chtějí planetu rozříznout na dvě půlky, aby si opatřili domov podobný umělé planetě Poutník2).

Na světě Mucierů se Tatcher a Hainu a myšob stanou svědky střetnutí mezi Athosienem a Thon-Bherkahnem. Marťan se snaží ukončit boj, ale Gys-Voolbeerah přijde o život, protože se neúmyslně dotkne amuletu Sagullia Eta. Umírající Molekulární metamorf oznámí, že v Ghor-Chrane zuří Polocyno, a Tatcher a Hainu skutečně zjistí, že Rorvic svůj modlitební mlýnek opustil. S podporou Grukela Athosiena a Guckyho najdou G'DHON KARTH a odlétají s lodí Molekulárních metamorfů do Terranie, aby našli Kerrsyriala. Společně s Gys-Voolbeerahem odlétá potom Marťan na G'DHON KARTHU ke stanici Molekulárních metamorfů.

Cestou mu Kerrsyrial vypráví, že Gys-Voolbeerahové už v současnosti nevědí, kde se nachází jejich prapůvodní galaxie Uufthan-Pynk. Tba, o jehož rekonstrukci se MM snaží, ve skutečnosti asi není hvězdná říše, ale ztělesnění ZÁKONA, bez kterého by ve vesmíru propukl chaos.

V Ghor-Chrane zjistí a Hainu, že se Dalaimoc Rorvic stal obětí »Strážce« (biopozitronika stanice), který mu vysává životní sílu a který Gys-Voolbeerahy ohrožuje bojovými roboty. Jako protislužbu za osvobození se šest MM podřídí Tatcher a Hainuově požadavku, opustí Ganuhr, a odlétají se svou G'DHON KARTH pryč3). Poté Marťan zavolá Atlana, Guckyho, Takvoriana, Rase Čubaje, Ofoola Ngororka a Havala Melnika na pomoc, a ti s korvetou přiletí ke Ghor-Chrane. Protože oba počítačoví inženýři radí připojit Strážce k SENECOVI, přiletí ke stanici také SOL. Zatímco palubní mozek SOL začíná hypnotizovat organickou komponentu Strážce, je osvobozen Rorvic.

O tři dny později se SOL vrátí zpět do systému Medaillon. Atlan rozhodne, ať si Konceptové na Goshmos Castle dělají co chtějí, a vydá se pátrat po Perry Rhodanovi. Jeho krystal4) už několik dní rytmicky září, a výzkumník Duuhrt zjistí, že funguje jako pětidimenzionální zaměřovač mentálních impulzů vycházejících z BULLOCA.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál