Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 840
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 840
Název:BULLOCOVI na stopě
(Auf BULLOCs Spuren)
Autor:William Voltz
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3584
Honba za čtvrtou inkarnací - výzkumníci Císařovny opouští SOL
Hlavní postavy románu:

Douc Langur - výzkumník Císařovny z Thermu podniká přepadení

Ranc Poser, Taul Daloor a Froul Kaveer - Langurovi přátelé a důvěrníci

Atlan, Alaska Saedelaere, Gucky a Bjo Breiskoll - čtveřice Solánců hledá stopy

Puukar - Válečný pán Choolků

Volghyr - Berack

Poté co SOL1) už šest měsíců v centrální oblasti galaxie Ganuhr marně pátrá po Perry Rhodanovi a BULLOCOVI, ukradnou Douc Langur, Ranc Poser, Taul Daloor a Froul Kaveer, výzkumníci Císařovny z Thermu, kteří chtějí vypátrat svůj původ, 15. října 3584 Alaskovi Saedelaereovi2) Rhodanův krystal3) a s KOBYLKOU opustí loď. Bjo Breiskoll je přitom pozoruje, ale nebrání jim. Krátce předtím totiž rozebral Grouytluhmer, spínací element antigravitační roury KOBYLKY, kterou výzkumníci potřebují k regeneraci, a způsobí tak, že se uprchlíci po určité době musí vrátit zpět na SOL. Atlan proto akceptuje Kočičákův návrh dát výzkumníkům čas na vyhodnocení informací z krystalu.

Impulzy krystalu zavedou čtveřici výzkumníků na Culhm, druhou planetu rudého slunce, jejíž obyvatelé, tmavokožnatí Berackové, dospěli ve vývoji právě do stádia zřizování usedlostí. Obličej jeden a půl metru vysokých dvounožců je konkávní a na nejspodnějším místě má skupinu orgánů krytou očima podobnými výčnělky, vedle ní se nacházejí ústa. Opuštěné zařízení Hulkooů dává tušit, že se zde nacházela základna BARDIOCU, a mladý Berack Kusto potvrdí, že jeho národ stál pod vlivem inkarnace CLERMAC, kterou označovali jako kulovitou vypouklinu. Průzkum stanice Hulkooů se stane osudný pro Froula Kaveera a Taula Daloora, které zabijí pasti nainstalované BARDIOCEM. Ve stejné době se na planetu zřítí vlajková loď Puukara4). Jako jediná saturnovitá loď unikla kosmické bitvě s Hulkooy, což dokazuje, že se střetnutí mezi BARDIOCEM a Císařovnou z Thermu vyostřuje. Ranc Poser přiměje Choolky k vydání jejich zraněného velitele, když jim nabídne regeneraci v antigravitační rouře. Teprve nyní si s Doucem Langurem všimnou, že Groytluhmer zmizel. Když Langur poté spojí Rhodanův krystal s Pruuhlem Puukara, aby zraněnému Choolkovi pomohl, zažije vizi, ve které se dozví, že není ani robotem ani organickou bytostí5). Ranc Poser poté padne za oběť BULLCOVĚ pasti, když ve stanici Hulkooů útočí se svou destruktivní odstředivkou proti stroji, který produkuje projekce mrtvého Taula Daloora.

V SOL mezitím vzrůstá odpor Solánců pro hledání Perryho Rhodana. Van Wickevoort-Crommeln a Theodorus Kruys Haar předají Reginaldu Bullovi petici, podle které se má loď definitivně rozdělit, aby každá strana mohla sledovat své vlastní zájmy. Vedena Bjo Breiskollem, který dokáže zaměřit ukradený Rhodanův krystal, dorazí SOL nakonec na Culhm, a Atlan přistane s Guckym, Breiskollem a Saedelaerem ve space-jetu. Ze snění Beracka Volghyra, který BULLOCOVI pomáhal při instalaci pastí, se myšob a Kočičák dozvědí, že čtvrtá inkarnace chce zřejmě dokončit svou stabilizaci, než se setká s BARDIOCEM, a že se Rhodan svým buněčným aktivátorem dotkl Beracka, aby svým pronásledovatelům jeho zářením předal vzkaz. Geoffry Abel Waringer na Berackovi skutečně zaznamená zbytkové záření aktivátoru. Sledujíc impulzy obou spojených krystalů, opustí SOL soustavu červeného slunce, které bude kvůli smrti tří výzkumníků nazváno Hopeless. Zatímco se Puukar odebere na SOL, zůstanou ostatní Choolkové na Culhmu, aby svou saturnovitou loď opravili.