Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 808
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 808
Název:Chaos na Lusamuntra
(Chaos auf Lusamuntra)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3583
Přicházejí jako osvoboditelé - a vyvolají peklo
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec chce provokovat CLERMAC

Quasutan - Dorl bojuje za svůj národ

Cortwein Khan - siganský mutant

Ras Čubaj - teleportér má smůlu

Puukar - nositel krystalu války zasahuje

Poté co SOL marně prohledá tři sluneční soustavy, aniž by objevila Malý majestát, a dostala se přitom 3500 světelných let od Země, nařídí Perry Rhodan, který jak se zdá je stále více řízen krystalem Císařovny z Thermu, vletět do systému žlutého slunce Schannion. Fellmer Lloyd a ostatní mutanti zachytí charakteristické vyzařování Malého majestátu, který na Lusamuntře, vrstvou mraků kryté druhé planetě, ovládá vodu obývající Dorly. Jejich jemně článkové, dlouhonohé tělo se podobá lidem, čtyřprsté ruce a nohy mají ale velké plovací blány. Hlavy Dorla připomínají malé ozubené velryby a na stranách mají žábry. Každých šedesát osm planetárních dnů upadnou Dorlové kvůli záření velice vzdáleného 5D-zdroje do hektické aktivity, která se projeví nezřízenými stavebními pracemi a dokonce ani Malý majestát jí nemůže zcela zbrzdit.

Perry Rhodan je rozhodnut místodržícího BARDIOCu na Lasamuntra zničit. Zatímco pomocné čluny SOL zdolají obě lodi Hulkooů, které systém hájí, odlétá Atlan, Ras Čubaj, Fellmer Lloyd a otylý siganský mutant Cortwein »Jade« Kaltik Khan se space-jetem k tektonicky velice neklidné planetě. Cortwein Kahn, který jako energetický fraktátor může ničit ochranné štíty, odstraní ochranné pole kolem sídla Malého majestátu, a dva křižníky SOL s ním udělají krátký proces. Arkonidan, oba Terranci a Siganec pozorují, jak si Dorlové po nečekaném výpadku rozkazovacích impulzů Malého majestátu začínají být příliš aktivní a sami sobě si přitom ubližují. Atlan proto začne se záchrannými akcemi. Přitom se Fellmer Lloyd dozví od Dorlského kněze Kaimuntry, že život obojživelníků je řízen kosmickým rytmem a že aktivita vzdálené rádiové hvězdy na ně má velký účinek. Zatímco jsou Dorlové pomocí psychofarmak uklidňováni, dorazí do systému Schannion flotila 200 Hulkooských lodí. Současně se vrací Galto Quohlfahrt ze zvláštní akce v sousedním systému1). Tři space-jety jsou Hulkooy sestřeleny. Protože zásah zničil také jejich space-jet, jsou Atlan, Čubaj a Kahn na Lasamuntra odříznuti od SOL. Ta se musí před převahou útočníků stáhnout, ale pod velením Puukara2) se objeví velká flotila Choolků. S jejich pomocí se podaří překonat Hulkooy a zachránit Atlanovu skupinu.

Puukar nyní požaduje, aby SOL společně s jeho flotilou pokračovala v boji proti dalšímu Malému majestátu. Protože Atlan, Fellmer Lloyd, Ras Čubaj a Mentro Kosum proti tomu ale mají na základě zkušeností z Lasamuntry a kvůli ztrátám mezi Dorly vehementní odpor, odloží Perry Rhodan rozhodnutí. Plný opovržení opouští Puukar poté SOL3).

Inkarnace CLERMAC, VERNOC a SHERNOC, kteří se zdržují na zvláštním místě, kde se kříží kosmické siločáry, čekají po smrti dvou Malých majestátů a zákroku Choolků s Pruuhlem na posílení čtvrtou inkarnací BULLOCem, která bude už brzy dokončena4).