Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 798
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 798
Název:V poutech černého krystalu
(Im Banne des schwarzen Kristalls)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3583
Únos z údolí života - dobrodružství s Galto Quohlfahrtem, přítelem Posbiů
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - šéf SOL zůstává v klidu

Galto Quohlfahrt - přítel Posbiů navštíví údolí života

Insektoidní Sue, Scim-supí-hlava a Jaoul - dva Posbiové a Willy z Quohlfarthovi skupinky

Joan Connerford - zvláštní kosmopsycholožka

Puukar - nositel černého krystalu

Záření černého krystalu vyvolá mezi Choolky dezorientaci a ochromí jejich smysly. Perry Rhodan vyšle Galto Quohlfahrta, aby pátral po novorozenci, Pruuhlovi, který nosí krystal války Společně s robotoložkou a kosmopsycholožkou Joan Connerford, Posbii Insektoidní-Sue, Scim-supí-hlavou, Medo-Migg a Ropuchou-Summy a Willym Jaoulem dorazí Quohlfahrt 7. února 3583 se space-jetem do »údolí života«. Antigravová platforma, se kterou robotolog, Scim, Sue a Joul odlétají k centrálnímu komplexu údolí, se zřítí, takže Quohlfahrt a jeho průvodci musí dál pokračovat pěšky. Olliwyňan se zamotá do exotické rostlinné bytosti, na poslední chvíli ho ale zachrání Joan Connerford, která je na vlastní pěst doprovázela. Quohlfahrt, Posbiové, Willy a psycholožka překonají choolkské roboty a navzdory všem protiopatřením Choolků, se dostanou do centrální kopule. V hlavní budově nakonec objeví Puukara, nositele černého krystalu. S mladým Choolkem, který se zevnějškem vůbec neliší od svých druhů, se Joan Connerford, Posbiové a Jaoul vrací zpět k SOL.

Quohlfahrt je paralyzován a padne do rukou Choolků. Ras Čubaj a Gucky jsou ale příliš slabí, než aby mohli podniknout osvobozovací akci.

COMP, která stále ještě stojí na podstavci u kosmodromu, vyžaduje v rádiovém vysílání vydání Puukara jakož i okamžitý start SOL a vyhrožuje kompletním zničením generační lodi. V přesvědčení, že COMP v žádném případě nemůže ohrozit Puukarův život a černý krystal, to Rhodan odmítne. Teleportéři se nyní pokusí skočit do líhně, aby zachránili Quohlfahrta, jsou ale odmrštěni. Proto navrhne COMP Rhodanovi, že Puukara vymění za Quohlfahrta. Rhodan prosí nejdříve o čas na rozmyšlenou, ale protože je jasné, že rychle dospívající Pruukar už brzy bude schopen vlastními silami opustit energetickou klec, ve které byl izolován, nechá nakonec Choolka propustit1). Zatímco Choolkové přivezou Quohlfahrta a SOL dokonce dodají zásobu surovin, dostanou velitelé činkovité lodi z Kontaktní centrály souřadnice pro let k sídlu Císařovny z Thermu2).