Perry Rhodan 799 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 799
Název:Rozloučení s Terrou
(Abschied von Terra)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Malý majestát vládne - PATROLA musí ustoupit psionickému poli
Hlavní postavy románu:

Jentho Kanthall - šéf Terra-Patroly

Walik Kauk, Sante Kanube, Mara Bootes a Alaska Saedelaere - pozemští členové Terra-Patroly

Douc Langur a Augustus - mimozemský a robotický člen Terra-Patroly

Xalliosch - Hulkoo, který dá rozkaz pochytat Terra-Patrolu

Bluff Pollard - mladík dostane rozum

Mitsino - náčelník Iti-Iti

Uprostřed roku 3582 hrozí úkrytu Terra-Patroly1) v Terranii definitivní objevení Hulkooy. Zatímco se svou KOBYLKOU odlétá k pohoří Ch'ien-Shan a nakonec se tam ukryje, podaří se Doucu Langurovi dočasně svést na falešnou stopu dvě černé kosmické lodi zmocněnců CLERMACu, ale Jentho Kanthall a jeho skupina se rozhodne k opuštění Země. Poté co se Walik Kauk a Mara Bootes rozhodnou vzít se, vydá se Terra-Patrola na Kanthallův pokyn do Ihsienu2), objeví tam stopy boje z dob krátce před pádem Země do Schlundu a zjistí, že komisař Lao Kitchener veškeré obyvatelstvo osady nechal z pomsty zabít2). Jak Kanthall očekával, narazí skupina v podzemním hangáru u Ihsienu na korvetu, která je ale poškozená. Zatímco je loď, která na narážku Walika Kauka dostane jméno BALDWIN TINGMER 3), opravována, a KOBYLKA odváží výstroj Terra-Patroly z Terranie do Ihsienu, musí se Kanthallovi lidé bránit proti Hulkooům. Zjišťují, že oslnivé světlo je účinnou zbraní proti cizincům, kteří zřejmě pocházejí z temného světa. Kromě toho Hulkoové nemohou útočit ze všech sil, protože jejich velitel Xalliosch dostal od Malého majestátu rozkaz, aby Terrance chytili nepoškozené.

Nakonec odstartuje BALDWIN TINGMER s Jentho Kanthallem, Vleeny Oltruunovou, Alaskou Saedelaerem, Sante Kanubem, Marou Bootesovou, Janem Speideckem, Biloerm Wouznellme, Sailtrit Martlingem a Augustusem a na dohodnutém místě se setkají s KOBYLKOU, ve které Douc Langur a Walik Kauk opustili Zemi. KOBYLKA nejdříve letí na Goshmos Castle. Zde Bluff Pollard, kterému se podařilo překonat chaos v mysli způsobený kontaktem s mozkovým odpadem Malého majestátu4), plánuje návrat na Zemi. Protože bůh Bluf-po-la ztratil své božství, chce si Mitsino zajistit víru Iti-Iti a proto zamýšlí Pollarda zabít. KOBYLKA ale stihne mladého muže, který se tajně vyplížil z Mucierského hradu, zachránit, dříve než ho Mitsinovy vojáci stačí dostihnout.

Nakonec odlétá KOBYLKA a BALDWIN TINGMER k sedmnáct světelných let od Medaillonu vzdálenému oranžovému slunci Kanthallova hvězda a 30. července dorazí ke druhé planetě. Aby bylo jasné, že se jedná jen o přechodné místo pobytu Terra-Patroly, které způsobila dočasná přesila Hulkooů, nechá Jentho Kanthall planetu nazvat Intermezzo6).

Ve stejné době se v Římě probudí Glaus Bosketch ze spánku a dostane rozkaz sesbírat všechny lidi a přivést je k moci na severu6).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál